Jak nadawać paczkę w Paczkomacie w trzech krokach?

Jak nadawać paczkę w Paczkomacie w trzech krokach? Fot. Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Kupiłeś nowy telefon i nie wiesz, co zrobić ze starym, więc wystawiasz go na sprzedaż w Internecie? Chcesz zrobić komuś bliskiemu niespodziankę, ale nie możesz wręczyć mu prezentu osobiści? A może przydarzył ci się nietrafiony zakup i musisz zwrócić towar do sklepu? Niezależnie od tego, w której z tych sytuacji się znalazłeś, warto wiedzieć, jaki sposób nadania paczki będzie najodpowiedniejszy. Jeżeli zależy ci na wygodzie, dostępności o każdej porze, niskich kosztach oraz krótkim czasie dostawy, wybór może być tylko jeden – wysyłka Paczkomatem. Dla wszystkich, którzy do tej pory nie korzystali z tej opcji, przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym wyjaśniamy, jak nadać paczkę Paczkomatem.

1. Jak nadać paczkę Paczkomatem? Po pierwsze – zważ i zmierz paczkę
2. Jak wysłać przesyłkę Paczkomatem? Po drugie – opłać paczkę i wydrukuj etykietę
3. Jak nadać paczkę przez InPost? Po trzecie zanieś przesyłkę do Paczkomatu

Jak nadać paczkę Paczkomatem? Po pierwsze – zważ i zmierz paczkę

Zacznijmy od tego, że nie każda przesyłka może być nadana i dostarczona do Paczkomatu. Choć większość paczek możesz wysłać w ten sposób, warto pamiętać, że przewoźnik ustala pewien limit, dotyczący zarówno gabarytów paczki, jak i jej wagi. Maksymalne wymiary przesyłki, która może zostać umieszczona w Paczkomacie wynoszą 41 na 38 na 64 centymetry.

Jeżeli zaś chodzi o wagę paczki, nie powinna ona przekraczać 25 kilogramów. Gdy twoja przesyłka nie mieści się w przynajmniej jednym z tych limitów, nadaj paczkę kurierem – odbierze on ją ze wskazanego adresu i doręczy prosto do odbiorcy.

Jak wysłać przesyłkę Paczkomatem? Po drugie – opłać paczkę i wydrukuj etykietę

Jeśli już upewniłeś się, że paczka może być nadana przez Paczkomat, musisz ją odpowiednio spakować. Pamiętaj o właściwym wypełnieniu wnętrza kartonu – tak, by jego zawartość w trakcie transportu nie uległa uszkodzeniu. Najlepiej użyć w tym celu materiałów z odzysku i przyczynić się do ochrony środowiska. Następnie wejdź na stronę InPost by opłacić przesyłkę i wygenerować etykietę lub zrób to przez aplikację InPost Mobile jeśli nie posiadasz drukarki i nadaj bez etykiety.

Jak nadać paczkę przez InPost? Po trzecie zanieś przesyłkę do Paczkomatu

Na etapie opłacania przesyłki wybierz Paczkomat, w którym najwygodniej będzie ci nadać paczkę. Wybór odpowiedniego urządzenia nie będzie trudny – sieć InPostu jest coraz gęstsza, a ponadto stale się poszerza. Funkcjonują one nawet w niewielkich miejscowościach, a w dużych miastach spacer do najbliższego Paczkomatu zwykle nie trwa dłużej niż 10 minut.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE