Jak nadać niepowtarzalny klimat ogrodowi przy pomocy podświetlenia do basenu?

Jak nadać niepowtarzalny klimat ogrodowi przy pomocy podświetlenia do basenu? Fot. pixabay.com

Posiadacze basenów dobrze wiedzą, że w upalne wakacyjne dni, najprzyjemniejszym momentem dnia jest ochłodzenie się w wodzie. Jest to miejsce spotkań całych rodzin, ale także przyjaciół i znajomych. Za dnia skupiamy się na pięknym słońcu i czerpaniu z niego radości i ciepła. Natomiast gdy przychodzi zmrok możemy włączyć oświetlenie basenu, które stworzy niepowtarzalny klimat w ogrodzie i cieszyć się relaksem w wodzie.

Czy oświetlenie basenu wpływa na otoczenie? 

Oczywiście, że tak! Dzięki zmienno-kolorowemu oświetleniu jesteśmy w stanie zmienić otoczenie swojego basenu w zależności od okoliczności i potrzeb. Wyobraźmy sobie, że planujemy urodziny dziecka. Kupujemy dodatki tematyczne, ozdoby i balony, a na ogrodzie posiadamy basen. Poprzez ustawienie pasującego koloru oświetlenia możemy zamienić naszą przestrzeń w piękną bajkową krainę. Podczas imprez bardziej formalnych w ciepłą i nastrojową przestrzeń sprzyjającą rozmowom towarzyskim i biznesowym. Jest to pozornie mały szczegół całego wyposażenia basenu, a okazuje się być bardzo istotnym i ważnym elementem budującym nastrój. Dlatego przy wyborze oświetlenia basenu warto zasięgnąć opinii u profesjonalnej firmy basenowej, która będzie w stanie dobrać nam dokładnie to czego potrzebujemy i oczekujemy. 

Czy oświetlenie to tylko kwestia wizualna? 

Oświetlenie basenu to nie tylko element wpływający na estetykę naszego basenu, ale przede wszystkim środek do zapewnienia bezpieczeństwa osobom wewnątrz i dokoła basenu. Oświetlenie ogrodowe nie jest na tyle silne ani odpowiednio ukierunkowane aby odpowiednio doświetlić wnętrze basenu przez co staje się on potencjalnym miejscem wypadku. Nie dość, że ktoś pływający wewnątrz może nie mieć odpowiedniej widoczności w trakcie kąpieli to na dodatek osoby przechodzące obok mogą wpaść do jego wnętrza. Niepodświetlona tafla wody może być miejscem, gdzie omyłkowo postawimy stopę i wpadniemy do jego wnętrza. Oświetlenie basenowe to szybki i łatwy sposób na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia takich sytuacji.

Wybór oświetlenia basenowego na rynku jest ogromny więc możemy wybrać najbardziej dopasowane do naszych potrzeb lampy. Zarówno te ze światłem białym, którym możemy sterować czy wolimy barwę bardziej zimną czy ciepłą, jak i lampy RGB czyli światło kolorowe. Dzisiejsza technologia pozwala nam na posiadanie lamp z wbudowanymi ściemniaczami dzięki którym możemy sterować intensywnością oświetlenia basenowego. Dedykowane aplikacje pozwalają nam ustawić i zapamiętać nasze ulubione ustawienie oświetlenia dzięki czemu każdy domownik może kąpać się w basenie takim jak lubi.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE