„Ja za wodą, ty za wodą", czyli jak się nie zgubić w krainie rosiczek

„Ja za wodą, ty za wodą Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Gra terenowa zorganizowana przez ERA Travel Radomsko powoli się rozkręca. Pierwsi śmiałkowie zmierzyli się już z naszymi zagadkami – i poszło im znakomicie. Wciąż można przyłączyć się do zabawy – zwłaszcza jeśli lubicie wędrówki i odkrywanie nowych miejsc, doprawione jednocześnie nutą tajemniczości i rywalizacji.

Geocaching to zabawa lubiana zwłaszcza wśród użytkowników odbiorników GPS, ale od czasu, kiedy moduł GPS posiada większość telefonów komórkowych, popularność zabawy niezwykle wzrosła. Gra „geoERA” polega na odnalezieniu 14 skrytek zlokalizowanych w ciekawych przyrodniczo, krajobrazowo lub historycznie miejscach na terenie powiatu radomszczańskiego (po jednej na terenie każdej gminy wchodzącej w skład powiatu). W ukrytych skrytkach umieszcza się tzw. dziennik logowań, do którego wpisują się kolejni znalazcy.

Nadrzędną ideą zabawy jest zachęcenie jej uczestników do odwiedzenia, w wyniku poszukiwań, miejsc w których ukryte są skrytki. Niektóre z nich będą mało znane, rzadko odwiedzane, a przy tym atrakcyjne turystycznie i jako takie uznane za godne prezentacji innym uczestnikom gry. Dodatkowym elementem podnoszącym atrakcyjność zabawy jest element rywalizacji – w zależności od kolejności odnalezienia skrytki drużynie przyznawane są punkty (wraz z dodatkową premią dla pierwszego znalazcy).

- Ujawniliśmy już lokalizację 6 skrzynek. Te, które starannie ukryliśmy – szybko zostały odnalezione; przy tych teoretycznie „łatwiejszych” uczestnicy zabawy mieli trochę więcej pracy. Wszystkie skrytki „pozostają w grze” – za ich odnalezienie wciąż dostaniecie punkty. Kto się bawi ten znajduje – wystarczy trochę spostrzegawczości sprytu i uporu. Sądząc z informacji zwrotnych, które dostajemy – uczestnicy bawią się świetnie – mówią organizatorzy gry.

Punktacja po publikacji 6 lokalizacji wygląda następująco:

I miejsce - CZAJNIKI - 146 pkt.

II miejsce - TOMASZEWSCY TEAM - 120 pkt.

III miejsce - AMATORZY - 108 pkt.

IV miejsce - DRUŻYNA P - 102 pkt.

V miejsce - 4xM - 94 pkt.

VI miejsce - POZYTYWNIE ZAKRĘCENI - 73 pkt.

VII miejsce - TROPICIELE - 53 pkt.

VIII miejsce - AZYMUT TEAM - 42 pkt.

Zostały prawie 2 miesiące zabawy i jeszcze 8 keszy do odnalezienia.

- Zapraszamy do zabawy, śledźcie  naszą aplikację i profil facebookowy. Zachęcamy do wzięcia udziału w grze nowe drużyny, możecie zgłaszać się do nas w trakcie jej trwania. Skarby i piękne, być może jeszcze nie odkryte przez Was miejsca Powiatu Radomszczańskiego, czekają – zachęcają przedstawiciele ERA Travel.

Więcej informacji o grze znajdziecie TUTAJ

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański era travel gra terenowa
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE