Izba pamięci otwarta

Izba Pamięci Regionu Radomszczańskiego otworzyła swoje podwoje w środę, 20 marca, dzięki czemu miasto zyskało ciekawe miejsce warte do odwiedzenia nie tylko przez mieszkańców, ale i przyjezdnych.

Stowarzyszenia Radomsk zaprosiło na otwarcie Izby Pamięci Regionu Radomszczańskiego, które mieści się w Radomsku przy ulicy Reymonta 58 (róg z ul. Kościuszki). To stary budynek, pamiętający jeszcze czasy Powstania Listopadowego. Zgromadzono w nim pamiątki związane z historią powiatu radomszczańskiego, ale i nie tylko. Są tu stare mapy, odznaczenia wojskowe, dokumenty i legitymacje, stare gazety, pocztówki, broń biała, umundurowanie... Miłośnicy historii nie będą zawiedzeni.

- Radomsko zyskało kolejne miejsce, dzięki któremu turyści zatrzymają się zapewne w naszym mieście na dłużej - mówił obecny na otwarciu prezydent miasta Jarosław Ferenc. W przecięciu wstęgi wzięła m.in. udział Aleksandra Stępień, Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków. Otwarcie było również okazją do uczczenia 1. rocznicy istnienia stowarzyszenia Radomsk, które skupia miłośników historii i archeologii. Szefowa stowarzyszenia Joanna Garbaciak zaprosiła przybyłych na lampkę szampana i kawałek urodzinowego tortu.

Więcej o:
izba pamięci radomsko stowarzyszenie radomsk otwarcie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE