IV Festiwal Piosenki o Zdrowiu

IV Festiwal Piosenki o Zdrowiu

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się Festiwal Piosenki o Zdrowiu w wykonaniu uczniów radomszczańskich szkół. Organizatorem wydarzenia był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Radomsku.

To już czwarta edycja festiwalu. Swój udział zgłosili uczniowie ze szkół podstawowych. Dzieci śpiewały piosenki o zdrowiu. Występy odbywały się w 3 kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz klas 7 i 8 z oddziałem gimnazjalnym (3 klasa gimnazjum).

Do znanych melodii uczniowie ułożyli własne autorskie teksty, które mówiły o zasadach zdrowego odżywiania i o zdrowym stylu życia. Jury miało, więc nie lada wyzwanie w ocenie, gdyż dzieci świetnie się przygotowały.

- Już po raz czwarty Polski Czerwony Krzyż ze swoimi partnerami organizuje radomszczański festiwal piosenki o zdrowiu. Zaprosiliśmy dzieci od pierwszej do trzeciej klasy gimnazjum. Mamy trzy kategorie wiekowe. I dzisiaj na nasze zaproszenie odpowiedziało blisko trzydziestu uczestników. Przede wszystkim chcielibyśmy promować zdrowie wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta i powiatu oraz by dbały o swoje zdrowie, kierując się dobrymi zasadami. Nasz festiwal dofinansowany jest w ramach zadania publicznego „Wolontariat jest Ok” Starostwa Powiatowego w Radomsku i Urzędu Miasta Radomska
- mówiła Małgorzata Lewandowska.

Festiwal miał na celu zainteresowanie dzieci, młodzieży i ich opiekunów tematyką zdrowia, ale też zainspirowanie ich do poszukiwania treści prozdrowotnych. Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu finansowym Urzędu Miasta Radomska oraz Starostwa Powiatowego w Radomsku w ramach dotacji na realizację zadania ,,Wolontariat jest OK.’’.

WYNIKI FESTIWALU:

KATEGORIA WIEKOWA: SZKOŁA PODSTAWOWA – KLASY 0-III

I miejsce – Maria Kurzydlak- PSP w Kamieńsku

II miejsce – Maja Lorenc z PSP w Kamieńsku oraz Wiktor Ciesielski z PSP nr 10 w Radomsku

III miejsce – Jakub Konsztat z PSP nr 9

Wyróżnienia – Zespół Wokalny z PSP nr 2 oraz Zespół Wokalny z PSP nr 9 w Radomsku

KATEGORIA WIEKOWA: SZKOŁA PODSTAWOWA – KLASY IV-VI

I miejsce – Zespół Wokalny z PSP nr 9 w Radomsku

II miejsce – Małgorzata Kociniak z PSP nr 9 w Radomsku

III miejsce – Olga Chrzanowska z PSP nr 10

Wyróżnienia - Alicja Ciesielska z PSP nr 10, duet – Oliwia Jasitczak i Magdalena Gębicz z PSP nr 5 oraz Zespół Wokalny z PSP w Kamieńsku

KATEGORIA WIEKOWA: KLASY VII, VIII I III GIMNAZJUM

I miejsce – nie przyznano

II miejsce – Magdalena Kierasińska z PSP nr 7

III miejsce – Agnieszka Twardowska uczennica PSP nr 5

Wyróżnienie - Karolina Leszczyńska z PSP nr 10 w Radomsku.

Łącznie podczas festiwalu wykonano 28 piosenek. Uczniowie reprezentowali 9 placówek oświatowych oraz MDK. Wszyscy artyści otrzymali nagrody lub upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Jury wytypowało także dzieci do występu podczas Gali Wolontariatu PCK, która odbędzie się we wtorek 4 grudnia o godz.10.00 w MDK w Radomsku.

Więcej o:
pck radomsko festiwal piosenki o zdrowiu radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE