Internauci informują, my reagujemy. Czy Hibiskus działa ?

Internauci informują, my reagujemy. Czy Hibiskus działa ?

W Radomsku powstała Spółdzielnia Socjalna Hibiskus. Wszystko zgodne z prawem, zgodne z uchwałą Rady Miejskiej w Radomsku. Opłacana z budżetu miasta Radomska. W tamtym roku to koszt 160 tys. złotych.

Co dzisiaj robi Spółdzielnia Socjalna Hibiskus? Pyta radomszczanin?

Przypomnijmy, celem powołania spółdzielni miało być połączenie działalności pożytku publicznego z działalnością ekonomiczną. Nowo powstałe przedsiębiorstwo ma w swoich zadaniach wykonywanie prac związanych z utrzymaniem porządku oraz z konserwacją zieleni. Porządku na skwerach placach zabaw, strefach wypoczynku.

Nasuwa się zasadnicze pytanie co robi dzisiaj? Pytanie stawia Marcin Woch radomszczanin.

- Jestem przekonany, że na pewno nie dba o porządek w ścisłym centrum miasta. Bezśnieżna zima bezlitośnie obnażyła brudne centrum miasta. Liście, papiery, pozostałości po sylwestrowych fajerwerkach walają się pod nogami przechodniów. Kiedyś pracownicy opróżniali kosze, dzisiaj śmieci jest mniej, bo zima, ale kosze pełne - mówi nam Marcin Woch.

Jacek Porzeżyński, prezes spółdzielni wyjaśnia.

- Obecnie prace nasze polegają na opróżnianiu koszy w ciągach komunikacyjnych, na przystankach autobusowych. Nie należy do naszych obowiązków sprzątanie centrum miasta. Kto będzie to robił wyłoni przetarg do którego też przystąpiliśmy. Kto sprząta centrum miasta ? To najprawdopodobniej zadanie wydziału porządku Publicznego i Bezpieczeństwa UM Radomsko.

Więcej o:
spółdzielnia socjalna hibiskus radomsko urząd miasta w radomsku porządek radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE