Integracja trzech podwórek

Piknik Integracyjny "Trzech podwórek", a więc mieszkańców ulic Kolejowej, Św. Rozalii i Zgody - odbył się w poniedziałek 11 czerwca.

Piknik Integracyjny "Trzech podwórek", a więc mieszkańców ulic Kolejowej, św. Rozalii i Zgody - odbył się w poniedziałek 11 czerwca.

 

Dla uczestników pikniku - którzy jednocześnie włączyli się w jego organizację - przygotowano szereg atrakcji. Było wspólne czytanie bajek, wspólne zabawy dzieci i rodziców, pokaz służb mundurowych czy występy muzyczne. Nadrzędnym celem imprezy nie była jednak wyłącznie integracja i dobra zabawa, ale również zwiększenie poczucia tożsamości z miejscem zamieszkania, a także zaangażowanie mieszkańców w to, co dzieje się w ich dzielnicy.

 

Piknik "Trzech Podwórek" był jednym z zadań programu "Organizowanie Społeczności Lokalnej" realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Innymi działaniami z tego zakresu są spotkania obywatelskie mieszkańcow z rejonu ulic Kolejowej, św. Rozalii i Zgody.

 

Impreza odbyła się przy wsparciu środków finansowych z Programu Aktywności Lokalnej, projektu "Możemy więcej", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego a także dzięki uprzejmości Zakładu Energetycznego w Radomsku, który udostępnił miejsce na piknik.

Więcej o:
trzy podwórka mops piknik integracja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE