Innowacja to narzędzie przyszłości. Mówiono o tym na konferencji w Bełchatowie

Fot. Wojciech Bojdo/ Klaudia Gajda

Interdyscyplinarna konferencja ph. „Innowacja jako narzędzie przyszłości” odbyła się w Bełchatowie.

Wydarzenie zorganizowała Społeczna Akademia Nauk, Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Radomsku, Regionalna Izba Gospodarcza w Bełchatowie oraz Skierniewicka Izba Gospodarcza.

Głównym zadaniem przedsięwzięcia było zebranie w jednym miejscu przedsiębiorców, naukowców oraz osób zajmujących się tworzeniem procedur i możliwości dla polskiego biznesu. Celem natomiast podniesienie świadomości, czym jest innowacyjność i jak wpływa na funkcje gospodarcze, naukowe czy społeczne.

- Będzie to konferencja cykliczna. Chcemy prezentować projekty wdrożeniowe w przemyśle, w rolnictwie, w technologii, które istnieją i czekają na to, by być w szerszym zasięgu – mówi dr Łukasz Prysiński ze Społecznej Akademii Nauk.

W trakcie konferencji nastąpiła prezentacja praktycznych przykładów innowacji opracowanych w warunkach naukowych i wśród przedsiębiorców. Była to doskonała przestrzeń do wymiany informacji, wiedzy i doświadczeń pomiędzy naukowcami, badaczami innowacji i praktykami.

- Bardzo się cieszę, że taka konferencja została zorganizowana w Bełchatowie i że będziemy dyskutować o innowacjach. Jest to temat, który tak naprawdę jest przed nami, w ramach chociażby sprawiedliwej transformacji – zauważa Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Konferencja miała formę debaty oraz szerokiej dyskusji o innowacji w biznesie i nauce. Stąd adresatami wydarzenia z jednej strony były firmy – przedstawiciele biznesu oraz naukowcy – podmioty które tworzą innowacje oraz przedstawiciele rządu – ośrodków, które budują drogę prawną do realizacji tych inwestycji.

- Jest bardzo dużo ogólnopolskich konferencji. Najważniejsze są jednak te lokalne, jak ta w Bełchatowie. Innowacyjność jest niezbędna. Rynek pracy jest coraz trudniejszy, mamy mniej pracowników. Innowacje pomagają nam sobie z tym poradzić. Widzimy też postępującą transformację w wielu zakresach. To wszystko musi być spinane w ramach poszczególnych przedsiębiorstw. Dobrze, że przedsiębiorcy mają okazję do wymiany doświadczeń – podkreśla Krzysztof Ciecióra, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.

Podczas konferencji zostały wręczone odznaki Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej.

Patronat medialny nad konferencją objął portal Radomsko24.pl

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
bełchatów konferencja innowacja san społeczna akademia nauk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE