Radomsko, Łódzkie 16.5o Niedziela, 18 Sierpnia 2019

Inauguracja kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” w szkole w Kietlinie

Alert 112
Jacek Paszewski

2 kwietnia, w szkole w Kietlinie zainaugurowano kampanię „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

W ramach kampanii policjanci zaplanowali szereg przedsięwzięć profilaktycznych skierowanych głównie do dzieci i młodzieży. Głównym celem jest uświadomienie i wskazanie tym młodym ludziom niebezpieczeństw związanych z zażywaniem substancji odurzających.

Radomszczańscy policjanci zaprosili do udziału w kampanii Marka Kotlickiego specjalistę, terapeutę leczenia uzależnień, który opowiadał młodzieży o mechanizmach uzależnienia, objawach i skutkach zażywania substancji odurzających oraz o wyobcowaniu społecznym osób dotkniętych uzależnieniem.

Natomiast policyjny profilaktyk społeczny wraz z dzielnicowym zaprezentowali młodzieży spot filmowy związany z tą kampanią społeczną oraz przypomnieli o konsekwencjach prawnych i społecznych zażywania narkotyków, w tym dopalaczy. Zgodnie z założeniami kampanii policjanci podkreślali, że dopalacze to silna trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia czy życia. Specjaliści posługiwali się licznymi przykładami, które najbardziej trafiają do wyobraźni młodych ludzi.

Kampania  ta została opracowana  w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

komentarze