Impreza od wolontariuszy dla przyszłych wolontariuszy

Ósmy maja upłynął nie tylko pod znakiem pierwszej rocznicy powstania Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej. Swoje święto mieli też wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża. W ramach... ››

Ósmy maja upłynął nie tylko pod znakiem pierwszej rocznicy powstania Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej. Swoje święto mieli też wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża. W ramach dziewięćdziesięciu lat istnienia młodzieży PCK w Miejskim Domu Kultury zorganizowano festyn skierowany głównie dla najmłodszych.

 

Wszystko rozpoczęło się naturalnie organizacyjnym zamieszaniem. Jeszcze kilka minut przed godziną rozpoczęcia - 10:00 trwały gorączkowe przygotowania do stworzenia atrakcyjnego miejsca, gdzie dzieci nie będą się nudzić.

Dla najmłodszych uszykowano wiele atrakcji: pokaz i nauka tańca hip-hop, pokazy pierwszej pomocy, sprzętu strażackiego. Został zorganizowany konkurs na najładniejszą kolorowankę z nagrodami. Udostępniono też stoisko, gdzie każdy chętny mógł sobie sprawić pozorowaną ranę. Ale to nie wszystko. W tym natłoku miejsc odstraszających nudę znalazł się też materiał na odciski dłoni zwolenników PCK. Oczywiście robiono to z zastosowaniem rękawiczek, aby ręce pozostały czyste. Nawet jeśli komuś omyłkowo kończynę maźnięto farbą, rozpuszczalnik stał w pogotowiu.

Nieco starsi mogli powygłupiać się przy karaoke. Bawili się przy tym naprawdę znakomicie. Dla osób głodnych i spragnionych też przygotowano stoiska. Mogli się spokojnie najeść do syta pysznymi ciastami i wypić kilka kubków napoju. Dodatkowo ci, którzy ukończyli osiemnaście lat dostali możliwość oddania 450 ml własnej krwi.

 

Ale oczywiście to jeszcze nie wszystko co zostało przygotowane. Na głównej scenie MDK-u odbyły się spektakle dla dzieci pt: "Dwie Dorotki" i "Pinokio". Po nich nastąpiła malutka przerwa i zostały rozstrzygnięte konkursy na najlepiej pomalowaną kolorowankę i plakat promujący wolontariat. Rozdano też podziękowania za zaangażowanie w działalność grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych. Po pewnym czasie na scenie odbył się jeszcze pokaz karate w wykonaniu młodych adeptów tej sztuki walki. To byłoby wszystko jeśli chodzi o wnętrze MDK-u.

Festyn został praktycznie zakończony pokazem tańca belgijskiego, który wykonano aż dwukrotnie. Należy pochwalić przygotowanie atrakcji dla najmłodszych. Oni mieli co robić. Osoby, które przyszły doskonale się bawiły. Było nieco niedociągnięć, ale z drugiej strony to pierwsza taka impreza organizowana przez radomszczański oddział PCK. Każdy uczy się na błędach i bądźmy dobrej myśli - za rok będzie jeszcze lepiej.

Więcej o:
rg sim pck wolontariusze mdk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE