Immersja. Grafika, konstrukcja a forma użytkowa. Wystawa w Muzeum Regionalnym w Radomsku

Immersja. Grafika, konstrukcja a forma użytkowa. Wystawa w Muzeum Regionalnym w Radomsku Fot. Muzeum Regionalne w Radomsku/Aleksandra Wereszka

W piątek, 7 lipca w Muzeum Regionalnym w Radomsku odbędzie się wernisaż wystawy „Immersja. Grafika, konstrukcja a forma użytkowa".

Autorką wystawy jest Aleksandra Wereszka. Wernisaż odbędzie się 7 lipca o godz. 18.00 w Galerii Muzeum. Wstęp wolny.

Aleksandra Wereszka jest asolwentką wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Jej twórczość plastyczna związana jest z projektowaniem ubioru. ypowiada się również w sztukach czystych: rysunku, malarstwie i tkaninie unikatowej.

Doświadczenia artystyczne łączy z pracę zawodową Od roku 2000 na stałe związana z przemysłem odzieżowym W 2010 r. podjęła pracę dydaktyczną na Politechnice Łódzkiej w Instytucie Architektury Tekstyliów w Łodzi. Swoje doświadczenie plastyczne i projektowe rozwija tworząc kompozycje, koncentrujące się wokół ludzkiego ciała, pozostającego w relacjach z najbliższym mu otoczeniem zewnętrznym, jakim jest ubiór, oraz wewnętrznym, jakim jest psychika adresata kolekcji.

Ubiór stanowi dla niej element łączący życie realne ze światem wewnętrznym. Swego rodzaju „komunikator społeczny". W procesie tworzenia bardzo ważnym elementem jest dla niej dynamika linii, która oddaje sferę pewnej intymności, notuje myśli i nastroje. Ulubionym środkiem wyrazu plastycznego jest miniatura, której niepozorny format staje się motorem uruchamiającym wyobraźnię, koncentrującym uwagę na detalach, rodzajem szkicu koncepcyjnego prowadzącego do nowych rozwiązań.

Jest finalistką wielu konkursów, wystaw oraz pokazów mody w kraju i zagranicą.

Więcej o:
Immersja. Grafika konstrukcja a forma użytkowa. Wystawa w Muzeum Regionalnym w Radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE