Ilu pasażerów wsiada i wysiada na dworcu w Radomsku?

Ilu pasażerów wsiada i wysiada na dworcu w Radomsku?

Urząd Transportu Kolejowego policzył ilu pasażerów wsiada i wysiada z pociągów na 2 655 stacjach w całej Polsce. Ilu pasażerów wsiada i wysiada na dworcu kolejowym w Radomsku?

Dane pochodzą za rok 2017. Z zestawienia przygotowanego przez UTK wynika, że najwięcej osób korzysta z dworca Warszawa Śródmieście i Poznaniu 53 000 osób, a we Wrocławiu  52 000. Dane wskazują, że np. Bydgoszcz Główna to wymiana pasażerów na poziomie ponad 11 tys. osób. W Gnieźnie wsiada i wysiada 5 tys. osób – tyle co na  stacji Warszawa Wesoła. Przedstawione dane pokazują wymianę pasażerów na poszczególnych stacjach, czyli liczbę podróżnych wsiadających i wysiadających każdej doby.

Na liczbę pasażerów wsiadających i wysiadających na danych stacjach ma wpływ wiele  czynników. Poza wielkością miejscowości istotne są, m. in. charakter połączeń kolejowych, możliwość dogodnych przesiadek czy gospodarcza rola pobliskich miejscowości.

Dworzec w Radomsku odprawia ciągu doby pasażerów między 500 a 999 osób. Pobliski Kamieńsk do 99 pasażerów, tyle samo co stacje w Dobryszycach i Gomunicach. Piotrków  Trybunalski - 1 500 a Częstochowa 10 000.

Więcej o:
pkp polregio warszyc
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE