Ikea wspiera placówkę „Kamil” w Strzałkowie oraz DPS-y w powiecie

Ikea wspiera placówkę „Kamil” w Strzałkowie oraz DPS-y w powiecie Fot. Starostwo Powiatowe

Szwedzka Ikea wspiera placówkę opiekuńczo-wychowawczą „Kamil” w Strzałkowie. Okazją była 60. rocznica, kiedy to założyciel firmy IKEA Ingvar Kamprad, złożył pierwsze zamówienie na zakup mebli wyprodukowanych poza Szwecją. Fabryką, którą wybrał był radomszczański Fameg. Od dostawy 500 krzeseł z drewna bukowego rozpoczęła się historia Ikea. Było to 27 stycznia 1961 roku w Polsce.

W 60. rocznicę tego wydarzenia, by podkreślić związki z naszym regionem, przedstawiciele IKEA postanowili zrobić piękny prezent trzem placówkom prowadzonym przez Powiat Radomszczański.

Meble i wyposażenie wnętrz dla placówki opiekuńczo-wychowawczej „Kamil” i jej nowej filii, która ma powstać w Strzałkowie już dotarły.

- Radomsko, w którym rozpoczęła się polska historia IKEA, zajmuje w sercu firmy szczególne miejsce – podkreśla Katarzyna Warchał, członek zarządu IKEA Purchasing Services Polska, która osobiście przywiozła prezenty dla małych mieszkańców POW „Kamil”.

- Z całego serca dziękujemy za dary przekazane dzieciom z placówki opiekuńczo-wychowawczej „Kamil” oraz do Domów Pomocy Społecznej: w Radziechowicach i Radomsku – mówi starosta Beata Pokora.

- Gest firmy IKEA jest tym bardziej cenny, że skierowany został do osób, które na co dzień nie mają zbyt wielu powodów do radości i wiary w spełnienie marzeń. To także dowód wielkiej empatii ze strony kadry zarządzającej firmy IKEA. Firmy, która od wielu lat związana jest z naszym miastem i powiatem. Cieszę się, że mimo, iż krzesła IKEI nie powstają już w Radomsku, to jednak firma nadal pamięta o naszym regionie – dodaje starosta.

Wśród darów są m. in. łóżka, materace, komody lampy, naczynia i zabawki. Transport darów (mebli, pościeli i wyposażenia wnętrz) dla podopiecznych Domów Pomocy Społecznej w Radomsku i Radziechowicach ma przybyć w najbliższych dniach.

Więcej o:
ikea ikea polska. kamil w strzałkowie kamil placówka kamil kamil strzałków
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE