II Turniej Randori Cup w Radomsku

W Radomsku, 29 maja, został zorganizowany II Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin/Shinkyokushin „Randori Cup”.

Karate to sztuka walki i sport walki stworzone na Okinawie, w Japonii. Karate obejmuje swoim zasięgiem cały świat. Do dziś  powstało ponad 100 stylów karate.

Na radomszczański turniej zorganizowany przez Klub Karate Randori przyjechało ponad 280 zawodników z 28 klubów z całej Polski m.in. z Inowrocławia, Tarnowa, Skarżyska, Sosnowca czy Turku. Karatecy rywalizowali na czterech matach w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. Szkolnej. 

- To, że dzisiaj startujecie, to już jesteście zwycięzcami. To od was zależy czy Radomsko będzie widziało nowych mistrzów. Z tej grupy mogą się wyłonić zawodnicy, którzy kiedyś będą walczyć na arenie Mistrzostw Europy czy Świata – mówił podczas ceremonii otwarcia turnieju shihan Eugeniusz Dadzibug (6 DAN), sędzia główny zawodów.

Z kolei - jak podkreśliła wicestarosta powiatu radomszczańskiego, Małgorzata Lewandowska - karate to jest sport, który rozwija nie tylko sprawność fizyczną, ale kształtuje charakter. Jest też pewnym stylem życia

Zawody rozegrane zostały w trzech kategoriach: kata, kata synchroniczne i kumite, w różnych grupach wiekowych.  Mimo długiego okresu pandemii, co zapewne utrudniało treningi, zawodnicy wykazali się świetną formą.

Wyniki zawodników Randori Radomsko w kat. kumite:

Kornelia Piechurowska - złoto
Jakub Bareła - złoto
Igor Szyller - srebro
Zuzanna Pluta - brąz
Emilia Rakowska - brąz
Julia Nita - brąz
Agata Sobieraj - brąz
Julia Adamowicz - brąz
Jakub Kowalczyk - brąz
Karol Gołczyk - brąz
Dominik Olczyk - brąz
Maciej Olejarczyk - brąz

Pierwszy turniej Radnori Cup, odbył się w Radomsku w listopadzie 2019 roku. W zeszłym roku nie doszedł do skutku ze względu na pandemię koronawirusa i wprowadzone obostrzenia.

Portal Radomsko24.pl objął patronat medialny nad turniejem.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
randori radomsko klub karate randori karate radomsko turniej karate w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE