II Sesja Rady Powiatu Radomszczańskiego. Wiemy, ile będzie zarabiał starosta Łukasz Więcek

II Sesja Rady Powiatu Radomszczańskiego. Wiemy, ile będzie zarabiał starosta Łukasz Więcek

5 czerwca 2024 roku odbyła się II Sesja Rady Powiatu Radomszczańskiego. Podczas sesji uchwalono m.in. wysokość wynagrodzenia starosty

Sesja Rady Powiatu Radomszczańskiego rozpoczęła się od przyjęcia przez radnych oceny zasobów pomocy społecznej za 2023 rok oraz określenia rodzaju zadań i podział środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych realizowanych przez powiat. Ustalono też wysokość opłaty za świadczenie usług wsparcia krótkoterminowego w DPS w Radomsku.

Jednym z punktów, który wzbudził najwięcej dyskusji, był punkt o przyjęciu wysokości wynagrodzenia, jakie miałby otrzymywać starosta Łukasz Więcek. Od razu można powiedzieć, że nowy starosta będzie zarabiał mniej niż poprzenia starosta Beata Pokora, która zarabiała 20 033 zł brutto. Łukasz Więcek wraz ze wszystkimi dodatkami będzie zarabiał 17 621 brutto. O ustalenie wynagrodzenia na pułapie nieco tylko wyższym niż najniższy poziom przewidziany przepisami, wnioskował sam starosta Łukasz Więcek.

Jako pierwszy głos w tej sprawie zabrał Radny Krzysztof Zygma proponując, aby ustalenie kwoty starosty zacząć od minimalnej stawki.

– Jest pan nowym starostą i po owocach poznamy pana pracę. Ja proponuję, żeby na początek była to minimalna stawka wynagrodzenia – mówił radny Krzysztof Zygma.

Natomiast Radna Katarzyna Bracka mówiła:

– Musimy wziąć pod uwagę, że mamy do czynienia z większym zarządem. Obawiam się, że kwota, która będzie przeznaczana na wynagrodzenia zarządu, będzie większa, niż za czasów poprzedniego zarządu – mówiła Katarzyna Bracka, radna Rady Powiatu.

Łukasz Więcek opowiedział:

– Wyjaśnię: uchwała o poprzednim wynagrodzeniu obowiązuje, bo była bezterminowa. I teraz obniżamy na mój wniosek wynagrodzenie. Jeśli byśmy nie przegłosowali tej uchwały, obowiązywałyby poprzednie stawki. Słucham państwa wypowiedzi i nie potrafię wywnioskować, co ja mam zrobić, by państwo byli zadowoleni? – mówi Łukasz Więcek, starosta powiatu radomszczańskiego

Większością głosów, radni przegłosowali obniżenie wynagrodzenia starosty. Za było 13, przeciw 1, 9 radnych się wstrzymało od głosu.

Więcej o:
Sesja powiat radomszczański
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE