II Ogólnopolski Turniej w Szachach Szybkich w Radomsku

II Ogólnopolski Turniej w Szachach Szybkich w Radomsku

Prawie 80 uczestników wzięło udział w II Ogólnopolskim Otwartym Turnieju w Szachach Szybkich o puchar prezydenta miasta Radomska, który odbył się w niedzielne przedpołudnie.

II Ogólnopolski Otwarty Turniej w Szachach Szybkich o puchar prezydenta miasta Radomska tym razem zorganizowano w sali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku. Wzięło w nim udział 80 osób, to nieco mniej uczestników niż zakładano. Jednak wśród zawodników była spora grupa dzieci i młodzieży, co świadczy o tym, że ta dziedzina sportu się rozwija.

Uczestnicy przyjechali z całej Polski, m.in. z Moszczenicy, Lublińca, Częstochowy, Bełchatowa, Bydgoszczy, Lublina, Warszawy, Wiśniowej Góry, Strzałkowa, Kamieńska i Gorzkowic. Nie zabrakło również zawodników z Radomska. O zasadach oraz o tym co dają szachy mówił Przemysław Rączkowski z Szach Mat Amigo - nieformalnej grupy pasjonatów szachów i kodowania robotów edukacyjnych.

- W tej konkurencji chodzi o czas. Każdy zawodnik ma na swój ruch 15 minut i partia trwa pół godziny. Jeśli komuś skończy się czas to przegrywa daną partię. Mamy już najmłodszych zawodników, którym na rozegranie partii wystarczy tylko parę minut. W dzisiejszym wydarzeniu najważniejsza jest promocja sportu. Jedna godzina szachów to jest, jak dziesięć godzin nauki matematyki. Szachy rozwijają pamięć, wyobraźnię, także polecam każdemu zacząć tą dyscyplinę
- mówił Przemysław Rączkowski z Szach Mat Amigo.

W tym kulturalno-sportowym wydarzeniu, najlepsi w swoich kategoriach wiekowych otrzymali puchary i dyplomy, a wręczał je prezydent Radomska, Jarosław Ferenc.

Zwycięzcy:

W kategorii do lat 10:
1. Franciszek Binkowski
2. Daniel Michalski
3. Zuzanna Kamińska
4. Tymoteusz Kocyga

W kategorii do lat 13:
1. Weronika Bukała
2. Emilia Egeman
3. Michał Gala
4. Maciej Rączkowski
5. Piotr Bartnik

W kategorii do lat 18:
1. Kamil Kaliszuk
2. Piotr Chybalski
3. Igor Olejarczyk
4. Łukasz Kasprzak
5. Bartłomiej Jarzębski

W kategorii seniorów:
1. Piotr Kaukiel
2. Grzegorz Plutecki
3. Marcin Kozłowski
4. Marek Zaborski
5. Jan Nowosad

Więcej o:
szachy radomsko turniej w szachach szybkich radomsko ogólnopolski turniej w szachach psp 7 radomsko psp 7 radomsko szach mat amigo radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE