Radomsko, Łódzkie 13.5o środa, 17 Lipca 2019
ważne informacje
  • 16:07 Kolejne utrudnienia w ruchu w Radomsku. Ruszyła przebudowa ul. Jagiellońskiej czytaj dalej
  • 17:07 Mniej miejsc parkingowych przy poczcie w Radomsku czytaj dalej

II Międzypokoleniowy Turniej Łuczniczy

Sport i rekreacja
Jacek Paszewski

24 listopada w Powiatowej Hali Sportowej odbył się II Międzypokoleniowy Turniej Łuczniczy Junior’s Cup i Senior’s Cup zorganizowany przez Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem więcej”, Miasto Radomsko, Starostwo Powiatowe i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Turniej odbywał się pod patronatem Prezydenta Miasta Radomsko i Starostę Powiatu Radomszczańskiego. W zawodach wzięło udział kilkadziesiąt osób z Radomska i okolic, a także z Opoczna i Piotrkowa Trybunalskiego. Otwarcia Turnieju dokonał Prezydent Radomska Jarosław Ferenc.

- Nasze zaprzyjaźnione uniwersytety z Opoczna czy Piotrkowa Trybunalskiego mają swoje imprezy integrujące środowisko senioralne. Nie chcieliśmy ich powielać, a mieć coś własnego, co z jednej strony pozwalałoby na integrację, ale też dawałoby coś więcej. Ponieważ od kilku lat wspaniale propagowane jest w naszym mieście łucznictwo, postanowiliśmy zorganizować właśnie turniej łuczniczy na skalę regionalną – wyjaśnia prezes RUTW „Wiem więcej” Anna Kapuściarek.

- Ważne są tu trzy cele: integracja seniorów, integracja międzypokoleniowa oraz propagowanie idei sportowej rywalizacji – dodaje.

Puchary najlepszym zawodnikom wręczył Wicestarosta Radomszczański Jakub Jędrzejczak.

info: UM/Starostwo Powiatowe

komentarze