II Memoriał im. Janusza Kamińskiego w Podnoszeniu Ciężarów Masters

W Radomsku po raz drugi zorganizowano Memoriał im. Janusza Kamińskiego w Podnoszeniu Ciężarów Masters.

13 listopada w Powiatowej Hali Sportowej na starcie memoriału ostatecznie stanęło 42 zawodników. W tym roku impreza zyskała rangę Pucharu Polski. Celem zawodów było upamiętnienie i uhonorowanie znanego działacza sportowego i sędziego podnoszenia ciężarów Janusza Kamińskiego, który zmarł dwa lata temu.

 - Jest to już druga edycja memoriału. Wczoraj (12 listopada – red.) minęły dwa lata od śmierci taty. Mam nadzieję, że ten memoriał i to wydarzenie zapadanie w pamięć,  a także  wpisze się w kalendarz wydarzeń już na stałe. Liczę, że zawody będą udane i uda się pobić kilka rekordów Polski – mówił otwierając zawody Patryk Kamiński, syn Janusza i jednocześnie organizator.

Przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji Oliwia Drzazga, zawodniczka UMLKS Radomsko i jej trener klubowy Sławomir Bera, otrzymali nagrodę specjalną za zdobycie tytułu wicemistrzowskiego podczas Mistrzostw Świata U17 w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w Jeddah w Arabii Saudyjskiej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe koszulki i medale oraz pamiątkowe dyplomy. Dorota Misterska-Zasowska i Witold Szczęsny zostali najlepszymi zawodnikami imprezy.

Memoriał był także okazją do premiery banknotu kolekcjonerskiego o nominale 0 Euro, z wizerunkiem Janusza Kamińskiego. Pomysł wydania pamiątkowego banknotu zrodził się tuż po śmierci ojca, gdyż jak zaznacza Patryk Kamiński, ojciec był także zapalonym numizmatykiem.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
memoriał janusz kamiński memoriał janusza kamińskiego ciężary cieżary radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE