I Radomszczański Półmaraton przeszedł do historii

I Radomszczański Półmaraton przeszedł do historii

Dopisała pogoda, humory oraz zawodnicy. Zakończył się I Radomszczański Półmaraton, zorganizowany przez Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy w Radomsku.

Impreza zorganizowana w dzielnicy Sucha Wieś cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Udział w niej wzięło ponad 300 zawodników, m.in. z Radomska, Uniejowa, Warszawy, Torunia, Łodzi oraz Krakowa.
 
- Bieg główny to półmaraton na dystansie 21 km. Ale są również ekipy, które biorą udział w sztafecie 4x5 km. Przygotowaliśmy również trasę Radomszczańskiego MTB, czyli pierwszych w historii miasta zawodów w kolarstwie górskim na czas – mówi Sebastian Pierzchalski z KBKS Radomsko.
 
W ramach imprezy zorganizowano również bieg dla najmłodszych zawodników.
 
Zwycięzcą półmaratonu został Kamil Czarnecki ze Skarżyska Kamiennej, który pokonał dystans w czasie 1 godz. 21 min. 
 
- Do końca nie wiedziałem, jaka będzie trasa biegu, więc nie mogłem przewidzieć, czy będę miał dobry wynik. Trasę oceniam bardzo pozytywnie. Nie była zbyt wymagająca, przynajmniej dla mnie. Pochodzę z województwa świętokrzyskiego, gdzie trasy są znacznie trudniejsze – mówi Kamil Czarnecki. 
 
Uwaga: Portal Radomsko24.pl zaprasza na reportaż z radomszczańskiego półmaratonu - w środę 11 marca. Sponsorami programu są Urząd Gminy Radomsko i firma KARTEX, producent opakowań. 
Więcej o:
radomsko radomszczański półmaraton kolarsko-biegowy klub sportowy radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE