I edycja MTB Kamieńsk

Fot. Klaudia Gajda

W ten weekend (31 lipca, 1 sierpnia) trwać będzie Ultra Kamieńsk 2021. Ta impreza sportowa od lat skierowana była do biegaczy, w tym roku zmagania rozszerzono także o rowerzystów. W sobotę odbył się pierwszy w historii MTB Kamieńsk.

Na starcie zawodów pod Ośrodkiem Sportu i Rekreacji „Góra Kamieńsk" stanęło ponad 70 zawodników. Do pokonania mieli 50 km trasę – bardzo wymagająca kondycyjnie. Zawodnicy do Kamieńska zjechali z całej Polski.

- W tym roku po raz pierwszy wystartowali zawodnicy MTB, mamy nadzieję, że ta impreza rowerowa także będzie się rozrastać – mówił Bartłomiej Sobecki ze Stowarzyszenia Bądź Aktywny, organizator Ultra Kamieńsk. – Góra jest fajnie położona, trasy są pagórkowate, z fajnymi przewyższeniami, nie mogło zabraknąć podjazdu pod stok narciarski – dodał.

Na mecie pierwszy był Łukasz Matusiak trasę pokonał z czasem netto 1:52:45. Drugi był Tomasz Lesiak(1:52:58). Trzeci był Adam Grabara(1:53:34).

Jeszcze w sobotę o godzinie 18.30 ruszy bieg „Górska Dyszka”. W niedzielę zaplanowano jeszcze Ultra Kamieńsk, godzina 9.30 oraz Półmaraton z Hakiem – godzina 11.00.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
MTB ultra kamieńsk ultra kamieńsk Kamieńsk Ultra Góra Kamieńsk 2021 Ultra Kamieńsk 2021
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE