Huragan zmieciony

Huragan zmieciony   Fot. A. Skupiński

Pierwsze, pewne zwycięstwo w III lidze zanotowali na swoim koncie piłkarze RKS Radomsko. W sobotę 10 sierpnia przed własną publicznością żółto-niebiescy pokonali zespół Huragana Morąg 3:0 (2:0).

Huragan przyjechał do Radomska opromieniony wygraną nad Sokołem Ostróda 4:2. Już w 2. minucie mógł objąć prowadzenie, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Sebastian Majchrzak. Kolejne minuty należały do RKS. W 14. minucie bramkarz gości uratował jeszcze swój zespół, ale osiem minut później był bezradny po strzale Pawła Baraniaka. RKS kontynuował natarcie. W 29. minucie podwyższył na 2:0 po skutecznym rzucie karnym Krystiana Wojtczaka. Huragan również miał swoją okazję. Po strzale z rzutu wolnego i rykoszecie piłka trafiła w poprzeczkę bramki RKS.

Po zmianie stron przewaga nadal należała do RKS. Goście nie rezygnowali jednak. Nie mieli pomysłu na świetnie dysponowanego Majchrzaka, który obronił między innymi sytuację sam na sam. Przyjezdnych dobił w 81. minucie doświadczony Adrian Klepczyński (za łódzkifutbol.pl).

RKS Radomsko – Huragan Morąg 3:0 (2:0)
Bramki: Paweł Baraniak 22, Krystian Wojtczak 29-karny, Adrian Klepczyński 81

RKS: Majchrzak – Turniak, Pluta, Ślęzak, Janicki – Szewczyk (72′ Siewiera), Bocian (66′ Przybylski), Baraniak (83′ Sadziński), Klepczyński, Rozwandowicz – Wojtczak (90′ Balcerzyk)

Mecz obejrzało 950 widzów.

Po 2. kolejkach RKS Radomsko jest na 8. miejscu w ligowej tabeli. W niedzielę 18 sierpnia rywalem podopiecznych Waldemara Tęsiorowskiego będzie KS Wasilków, drużyna która jeszcze nie wygrała meczu. Początek o 17.