Hufiec ZHP Radomsko zachęca do włączenia się w akcje świątecznej pomocy

Hufiec ZHP Radomsko zachęca do włączenia się w akcje świątecznej pomocy Fot. ZHP Radomsko

Harcerze i harcerki jak co roku w okresie przedświątecznym łączą swoje siły we wspólnym celu – pomocy potrzebującym, aby każdy choć przez chwilę mógł poczuć magię świąt. Szczepy i drużyny wspierają ogólnopolskie inicjatywy takie jak: „Szlachetna Paczka” czy akcja „Święty Mikołaj dla Seniora”, ale także organizują lokalne przedsięwzięcia we własnym środowisku. Dla członków Hufca ZHP Radomsko to lekcja doceniania małych rzeczy, o których często zapominamy, zwłaszcza w zgiełku przygotowań do świętowania z najbliższymi.

Służba jako jedna z zasad harcerskiego wychowania towarzyszy braci harcerskiej w codziennych działaniach. Członkowie ZHP uczą się dostrzegania potrzeb bliźnich i reagowania na nie. Już od najmłodszych lat zuchy wykonują dobre uczynki w ramach pożytecznych prac, harcerze i harcerze starsi koordynują akcje charytatywne, a wędrownicy wychodzą w świat znajdując pole, na którym mogą oferować swoje stałe wsparcie.
Tradycyjnie również przed świętami harcerze i harcerki niosą pomoc potrzebującym osobom wspierając ogólnopolskie programy lub organizując lokalne wydarzenia i zbiórki. W działania te zaangażowani są nie tylko sami organizatorzy, ale także ich rodziny i przyjaciele.

XIII „Czarny” Szczep wspiera rodzinę Pani Moniki w ramach akcji „Szlachetna Paczka”. Trzynastacy zbierają artykuły takie jak: żywność długoterminowa, ubrania czy sprzęt AGD i meble. Koordynatorką akcji jest sam. Zofia Smutek – tel. 794473662. Więcej o akcji TUTAJ

XVI „Błękitny” Szczep również włącza się w „Szlachetną Paczkę”. Harcerze zorganizowali także Charytatywną Zbiórkę Mikołajkową dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku. Koordynatorem „Szlachetnej Paczki” jest ćwik Sebastian Białecki - tel. 574737779, miejsce zbiórki to harcówka szczepu przy ul. Jagiellońskiej 16 w Radomsku. Koordynatorką zbiórki dla ŚDS w Radomsku jest sam. Kinga Wojtal – tel. tel. 500083850. Link do szczegółów. 

Członkowie XVI Szczepu „Hubalczycy” wcielają się w pomocników najbardziej znanego jegomościa z brodą w ramach akcji „Święty Mikołaj dla Seniora”. „Hubalczycy” przygotowują prezenty dla podopiecznych Domów Pomocy Społecznej z całej Polski spełniając tym samym życzenia zapisane przez nich w listach do Świętego Mikołaja. Koordynatorem akcji jest wyw. Szymon Mastalski – e-mail: szymon.mastalski@zhp.net.pl. Więcej o akcji w TYM MIEJSCU

9 DH „Promieniści” ze Strzelec Wielkich wspiera Dom Dziecka w Częstochowie świąteczną zbiórką, w ramach której zbierane są: artykuły higieniczne i chemia domowa, zabawki oraz artykuły szkolne. Zbiórkę koordynuje HO Zofia Migocka - tel. 507327735. Artykuły można przynosić do OSP w Strzelcach Wielkich

Każdy może włączyć się w dowolną akcję spełniając tym samym przedświąteczny dobry uczynek. Harcerze zachęcają do wsparcia każdego z przedsięwzięć radomszczańskich harcerzy. 

Więcej o:
zhp zhp radomsko harcerze hufiec radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE