Hubert Antoński zaprasza na akcję sprzątania centrum Radomska

Hubert Antoński zaprasza na akcję sprzątania centrum Radomska Fot. Klaudia Gajda

Licealista – Hubert Antoński organizuje kolejną akcję społeczną. Tym razem zachęca mieszkańców Radomska do sprzątania terenów w centrum miasta.

Hubert Antoński angażował się m.in. w akcję zbierania podpisów w sprawie projektu przebudowy ul. Żeromskiego. Tym razem postanowił zatroszczyć się o porządek w centrum miasta. Organizuje akcję sprzątania tego terenu.

Wydarzenie zaplanowane jest na sobotę, 28 maja 2022 r. Zbiórka osób, które chcą się przyłączyć do akcji zaplanowana jest na godz. 12.00 przy Muzeum Regionalnym.

- Akcja ma na celu zaangażowanie społeczeństwa w życie miasta i ukazanie społeczeństwa, które jest aktywne obywatelsko i społecznie. Chcemy pokazać, że są mieszkańcy, którym zależy na dobru miasta i sami potrafią o nie zadbać. Postanowiłem zainicjować taką akcję, aby pokazać również władzy, że mieszkańcy sami potrafią zadbać też o swoje sprawy, ponieważ władza często „olewa” problemy społeczeństwa. Chciałbym również wzbudzić wśród mieszkańców poczucie obowiązku wobec lokalnej ojczyzny, poczucie ważności każdej osoby dla miasta oraz wzbudzić lokalny patriotyzm w sercach radomszczan – mówi portalowi Radomsko24.pl Hubert Antoński, inicjator akcji.

- Tak jak obiecałem już dużo wcześniej, nie zaprzestałem działać społecznie i mimo wszystko ciągle jestem aktywny w kwestiach społecznych. Nie zapomniałem również o centrum miasta i nieszczęsnej rewitalizacji, ponieważ jest ona dla mnie niezwykle ważna i cały czas działam na tyle ile mogę ze wspaniałymi ludźmi, którzy chcą mi pomóc dla dobra miasta. Akcja ma również na celu zmobilizować społeczeństwo i podkreślić że na każdym z nas spada obowiązek za nasze otoczenie - dodaje.

Hubert Antoński chce, by nie była to jednorazowa akcja. Ma nadzieję, że będzie ona kontynuowana w kolejnych miesiącach.

Więcej o:
radomsko hubert antoński akcja sprzątanie miasta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE