Warning: Undefined array key "HTTP_ACCEPT_ENCODING" in /home/klient.dhosting.pl/r24/radomsko24.pl/public_html/public/index.php on line 4

Deprecated: substr_count(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/r24/radomsko24.pl/public_html/public/index.php on line 4

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/r24/radomsko24.pl/public_html/public/index.php:4) in /home/klient.dhosting.pl/r24/radomsko24.pl/public_html/public/index.php on line 16
Hit jesieni na remis RKS Radomsko – Warta Sieradz 0:0 - Radomsko24.pl

Hit jesieni na remis RKS Radomsko – Warta Sieradz 0:0

W hicie rundy jesiennej w czwartej lidze, RKS Radomsko zremisował z Wartą Sieradz 0:0. Mecz rozegrano 20 listopada na stadionie przy Brzeźnickiej 26.

Kibice mają zapewne w pamięci jeszcze rozgrywki 2018/19, kiedy to te dwie drużyny walczyły o awans do III ligi. W tamtym sezonie w Sieradzu padł remis 2:2 (dwie bramki Łukasza Gloca), mimo że RKS przegrywał już 2:0. W rewanżu w Radomsku miejscowi wygrali 1:0 (po bramce Krystiana Kolasy) i to żółto-niebiescy ostatecznie cieszyli się z sukcesu i gry w III lidze.

Obecny sezon to już zupełnie inna historia. Od początku rozgrywek to Warta Sieradz prowadzi w tabeli. Na koncie, przed meczem z RKS, miała 41 punktów, 13 zwycięstw, 2 remisy tylko 1 porażkę. Z kolei RKS to drużyna, która nie przegrała 11 meczów z rzędu i w każdym z nich zdobyli bramkę. Nic dziwnego, że mecz RKS – Warta przedstawiano jako hit rundy jesiennej.

W pierwszej połowie gospodarzy w 16. min. przed utratą gola uratowała poprzeczka. Z kolei w 25. min. z rzutu wolnego zza pola karnego strzelał Artur Gieraga, ale uderzył wprost w bramkarza Warty.

Druga połowa rozpoczęła się od zasypania pola karnego Warty sporą ilością serpentyn przez najwierniejszych kibiców RKS. Chwilę trwało uprzątniecie boiska. W 50 min. groźnie prawą stroną atakował Domaniecki, gdzie ograł dwóch zawodników Warty, lecz przy trzecim wyjechał z piłką za boisko. W 62. min. blisko zdobycia bramki była Warta, lecz Lewandowski uderzył nieczysto. Przed końcem spotkania bramkarz z Sieradza źle podał do obrońców, do piłki dopadł Adam Zawierucha i huknął. Bramkarz przenosi piłkę nad poprzeczkę. Sędzia doliczył 5 minut i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Skład RKS: D. Niźnik – S. Kożecki, F. Bednarski, D. Mężyk, K. Odolak, S. Miśkowiec, I. Górniak, A. Gieraga, Ł. Bocian (k), K. Kolasa, St. Domaniecki
Skład Warty: K. Miazek – K. Adamiak, O. Błoch, W. Płaneta (k), M. Bociek, K. Stolarczyk, P. Mielczarek, Ł. Chojecki, S. Radzio, M. Lewandowski, D. Głowacki

W innym meczu dwóch drużyn z czołówki tabeli, Polonia Piotrków Tryb. uległa Widzewowi II Łódź 0:2. Zimę RKS Radomsko spędzi na 4. miejscu w tabeli z dorobkiem 35 punktów. Do Warty traci 7 oczek.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!