Historyczny sukces. Zapaśnicy ZKS Radomsko na podium Mistrzostw Polski - Radomsko24.pl

Historyczny sukces. Zapaśnicy ZKS Radomsko na podium Mistrzostw Polski

Historyczny sukces. Zapaśnicy ZKS Radomsko na podium Mistrzostw Polski Fot. UM Radomsko

Filip Loch (w kat. 55kg) i Adrian Politański (w kat. 80kg) wywalczyli brązowe medale Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Są to pierwsze medale na Mistrzostwach Polski w historii radomszczańskiego klubu.

W dniach 29 kwietnia - 1 maja, w Staszowie zmagali się zapaśnicy w stylu klasycznym. Wychowankowie ZKS-u Radomsko - Filip Loch (kat. 55 kg) i Adrian Politański (kat. 80 kg) wywalczyli brązowe medale Mistrzostw Polski juniorów młodszych.

Filip Loch na swojej drodze do brązowego medalu wyszedł zwycięsko z dwóch pojedynków, ponosząc porażkę dopiero w trzecim, gdzie uległ  vice Mistrzowi Polski z klubu Budowlano Olsztyn. W pojedynku o brązowy medal stoczył zaciekły bój z zawodnikiem PTC Pabianice, który skończył się remisem 7:7. To wystarczyło jednak do zdobycia brązowego krążka.

Drugi z reprezentantów - Adrian Politański, rozpoczął zawody od porażki, pechowo trafiając na przyszłego mistrza Alana Matelę. Na szczęście porażka zadziałała na młodego zawodnika motywująco i wygrał cztery kolejne pojedynki w grupie „B”. W walce o brązowy medal pokonał zawodnika UKS Lubusko 4:0.

W klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski ZKS Radomsko kończy na 20. miejscu z 48 klubów z całej polski. Trenerami zawodników są Piotr Stępień i Konrad Terka.