Historyczny rajd dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

"Manewr - Rajd Śladami Konspiracyjnego Wojska Polskiego" to nazwa imprezy patriotyczno-edukacyjnej przygotowanej przez członków ZHP z XV "Błękitnego" Szczepu i XL Szczepu "Czerwone Berety"

"Manewr - Rajd Śladami Konspiracyjnego Wojska Polskiego" to nazwa imprezy patriotyczno-edukacyjnej przygotowanej przez członków ZHP z XV "Błękitnego" Szczepu i XL Szczepu "Czerwone Berety". W imprezie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego.
Fragment plakatu


Rajd odbędzie się w terminie 14-16 maja. Trasa będzie przebiegała przez Radomsko oraz okolice.

Dzięki tej imprezie w niecodzienny sposób przybliżona zostanie historia działalności utworzonego na ziemi radomszczańskiej, Konspiracyjnego Wojska Polskiego pod dowództwem generała brygady Stanisława Sojczyńskiego, czyli Warszyca. W czasie wędrówki na biorące udział zespoły będą czekały liczne zadania związane z losami KWP, dzięki czemu uczniowie będą wykorzystają i pogłębią swoją wiedzę. Ponadto w ramach rajdu przewidziane są zajęcia organizowane przez naukowców zajmujących się w swoich badaniach antykomunizmem. Przewidziano m.in. wizytę pracowników Instytutu Pamięci Narodowej.

Więcej informacji na temat wydarzenia można uzyskać na stronie www.rajdmanewr.pl - tam znajdują się niezbędne dokumenty potrzebne do zgłoszenia patroli, regulamin rajdu oraz wszelkie aktualne informacje związane z rajdem. Termin zgłoszeń mija 20 kwietnia.

Więcej o:
rajd manewr warszyc kwp ipn stanisław sojczyński
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE