Radomsko, Łódzkie 24.1o Piątek, 23 Sierpnia 2019

„Hejtujemy Dopalacze – Edukacyjna Akcja Profilaktyki Antynarkotykowej”

Alert 112
Beata Januszewska

Pracownicy Urzędu Gminy w Gomunicach, na czele z wójtem Pawłem Olejniczakiem zainicjowali debatę społeczną, której głównym celem było promowanie walki z uzależnieniami. W realizację przedsięwzięcia włączyła się również Komenda Powiatowa Policji w Radomsku i Starostwo Powiatowe w Radomsku. Natomiast patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Łódzkiego - Grzegorz Schreiber.

Spotkanie odbyło się 29 marca 2019 roku w hali sportowej w Gomunicach i było ono wyjątkowe pod wieloma względami. Treści przekazywane przez policjantów oraz specjalistów zajmujących się terapią uzależnień przeplatane były występami zespołu ROAN.

Zespół ten na potrzeby akcji „Hejtujemy dopalacze” nagrał piosenkę „Naturalna moc”, w której podkreśla, że niebezpieczna moc nie pozwala spać, że uzależnienie czyni z człowieka niewolnika.

Od wielu lat policjanci organizują i prowadzą akcje edukacyjne mające na celu uświadomienie, szczególnie młodym ludziom, jakie zagrożenia niesie ze sobą zażywanie różnych substancji odurzających, w tym dopalaczy.

Podczas spotkania zostały omówione również założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Ponadto, policjanci zachęcali zgromadzonych do wstąpienia w szeregi formacji.

komentarze