Radomsko, Łódzkie 24.1o Piątek, 23 Sierpnia 2019

„Hej kolęda, kolęda…” w Elektryku

Kultura i rozrywka
Jacek Paszewski

Uroczysty Koncert Kolęd i Pastorałek jak co roku odbył się w Zespole Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku. Wprowadził tym samym społeczność szkoły w świąteczny, rodzinny nastrój.

W tegorocznym koncercie oprócz tradycyjnych kolęd we współczesnych aranżacjach wybrzmiały współczesne światowe przeboje.  

- Niespodzianką był występ absolwentów Pauliny Włodarczyk i Huberta Łuczaka, którzy zaśpiewali „Feliz Navidad”. Z kolei nasz uczeń Mikołaj Lasota wsparłszy się akompaniamentem skrzypcowym siostry Leny wykonał przepiękny utwór „Mario czy Ty wiesz”.  Bardzo nas cieszy fakt, że uczniowie z sentymentu do szkoły, wracają do nas, by wspólnie zaśpiewać kolędy i poczuć się jedną wielką szkolną rodziną – opowiada organizatorka przedsięwzięcia Aleksandra Tyl.

- Choinki, światełka i nastrojowe piosenki świąteczne wprowadziły mnie w melancholijny nastrój. Pięknie wykonane kolędy pozwoliły się wyciszyć i poczuć magiczny klimat świąt – komentuje Karolina Majak, uczennica ZSE-E.

Podczas koncertu oprócz wokalistów zaprezentowały się: Szkolna Orkiestra Dęta „Mogło być lepiej” oraz debiutujące w tym roku „Tylowianki znad Radomki” – Żeńska Orkiestra Niekoniecznie Sentymentalna.

komentarze