Harcerze z Radomska tworzą podcast „W Dobrym Kierunku”. Opowiedzą o wyborze własnej ścieżki życiowej

Harcerze z Radomska tworzą podcast „W Dobrym Kierunku”. Opowiedzą o wyborze własnej ścieżki życiowej Fot. XIII „Czarny” Szczep im. Zawiszy Czarnego

Harcerze z XIII Szczepu im. Zawiszy Czarnego chcą pomóc młodzieży w wyborze swojej ścieżki zawodowej. Właśnie dlatego postanowili stworzyć własny podcast - będą w nim rozmawiać z zaproszonymi gośćmi o ich edukacji i karierze zawodowej.

- Co będę robić w przyszłości? Na jakie studia warto pójść? Jaki profil szkoły średniej pomoże przygotować się do studiów? Czy studia są dla każdego? Czy zadaliście sobie choć raz jedno z tych pytań? Jeśli tak - mamy dla Was coś specjalnego! Seria spotkań z inspirującymi ludźmi, którzy odnaleźli swoją dziedzinę i przyszły zawód, pomoże odpowiedzieć na te pytania i wytyczyć swój własny życiowy kierunek - czytamy w opisie podcastu.

W środę 13 stycznia o godz. 19 opublikowali na YouTubie i innych serwisach streamingowych pierwszy odcinek podcastu. Jego gościem była Aleksandra Marczak, absolwentka II LO i studentka IV roku psychologii na Uniwersytecie Śląskim. Ukończyła także studia I stopnia „Coaching i doradztwo filozoficzne”. 

- Doradztwo filozoficzne, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się doradzaniem. Są to chociażby kwestie żałoby, kiedy ktoś traci drugą osobę, traci sens życia i nie wie, jak się w tym odnaleźć. Z punktu widzenia psychologicznego żałoba jest normatywnym objawem, musimy przejść przez ten proces, jednak takie osoby często poszukują jakiegoś sensu życia, sensu cierpienia. I wtedy na przykład pojawia się doradztwo psychologiczne, gdzie próbujemy nadać temu cierpieniu filozoficzny sens - mówi Aleksandra Marczak w podcaście „W Dobrym Kierunku”.

Podcastu można posłuchać na YouTubie, Spotify i Anchorze, a z opóźnieniem będzie pojawiał się także na Apple Podcast, Google Podcast oraz Breaking. Następny odcinek (w którym wystąpi studentka III roku medycyny na UM w Łodzi, Monika Pacholik) już 20 stycznia. 

Więcej o:
harcerze XIII szczep Czarni Radomsko szczep im. Zawiszy Czarnego podcast szkoła studia młodzież
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE