Harcerze z Radomska na turnieju piłkarskim

"Rekiny Futbolu" to nazwa turnieju piłkarskiego, w którym wzięli udział radomszczańscy harcerze. Turniej odbył się w Mławie

"Rekiny Futbolu" to nazwa turnieju piłkarskiego, w którym wzięli udział radomszczańscy harcerze. Turniej odbył się w Mławie.

fot. Archiwum Hufca ZHP Radomsko

Hufiec reprezentowały cztery zespoły - zastęp Nurtzastęp Robot (obydwa z drużyny 37 RDH Ponurczycy, kategoria poniżej 16 lat), Harc Team Radomsko (dziewczyny w wieku 16 lat i więcej) oraz Harc Team (chłopcy w wieku 16 lat i więcej). Turniej obywał się w tym roku aż na trzech halach, ponieważ wzięło w nim udział aż 350 uczestników z całej Polski.

Pierwszego dnia wszystkie radomszczańskie zespoły awansowały do ćwierćfinałów. Na tym etapie odpadła tylko jedna nasza drużyna (zastęp Robot, przegrał ze swoimi kolegami z zastępu Nurt).

Drugiego dnia odbyły się półfinały. Zwycięstwo zanotował zastęp Nurt (wygrali 2:0 z Berdyszami). Harc Team w półfinale po zaciętym meczu z Błękitną Jedynką z Górska przegrał 0:1 i pozostała im walka o trzecie miejsce, natomiast dziewczyny z Radomska pokonały w półfinale 1:0 Czenekę i tym samym awansowały do finału.

W finale młodsi chłopcy z zastępu Nurt ulegli Czenece 0:1 i ostatecznie zajęli drugie miejsce w turnieju, na pocieszenie najlepszym strzelcem w kategorii poniżej szesnastego roku życia został Adrian Gabor (13 bramek), kapitan zespołu.

W walce o trzecie miejsce zespół Harc Team zmierzył się z zespołem Futbolowe Rekiny z Golubia-Dobrzynia, niestety radomszczanie przegrali ten mecz 0:2 i zajęli ostatecznie czwarte miejsce. W finale tej kategorii zmierzyli się harcerze z Czeneki oraz Błękitna Jedynka z Górska. Wygrał ten drugi zespół.

W ostatnim meczu tego turnieju na boisku zmierzyły się dwa najlepsze zespoły w kategorii dziewczyn w wieku 16 lat i więcej - Harc Team oraz Błękitna Jedynka z Górska. Po bezbramkowym remisie i rzutach karnych lepsze okazały się niestety piłkarki z Górska.

Pocieszeniem dla drużyn z Radomska jest otrzymanie nagrody za najlepszy doping podczas całego turnieju.

Więcej o:
hufiec zhp harcerze futbol piłka nożna turniej rekiny futbolu
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE