Harcerstwo to przygoda, którą warto przeżyć

Harcerstwo to przygoda, którą warto przeżyć

Kiedyś profesor Władysław Bartoszewski, zapytany czy opłaca się być przyzwoitym odpowiedział, że się nie opłaca, ale warto – bo to co innego. Z harcerstwem jest nieco inaczej. Tutaj zarówno warto jak i opłaca się choć raz w życiu założyć mundur harcerski.

Niemal każdy, kto kiedykolwiek należał do harcerstwa, wspomina bardzo pozytywnie te czasy. Do tej pory harcerstwo cieszy się bardzo dużym zaufaniem wśród społeczeństwa. Harcerstwo to nie tylko bieganie po lesie w krótkich spodenkach. Jest to jednak coś zdecydowanie więcej. Właśnie dzięki pracy tysiąca instruktorów-wychowawców to bieganie po lesie ma głębszy sens.

Rozwija pasję do działania i aktywności na bardzo wielu płaszczyznach. Daje umiejętności, które pomogą w dorosłym życiu, odnaleźć się na rynku pracy, a także odpowiedzialności jako obywatela, świadomego swoich obowiązków.

- Niemal każdy czas jest dobry, aby zacząć. Programy wychowawcze zawsze dostosowane są do wszystkich jego uczestników, uwzględniając ich potrzeby i możliwości związane z rozwojem psychofizycznym. Do  harcerstwa można wstąpić już od 5-6 roku życia, a pozostać harcerzem można nawet przez całe życie. Nie ważne więc, czy ma się 10, 13, 16 lat - zachęca Katarzyna Leszcz, zastępca komendanta Hufca Radomsko.

Katarzyna Leszcz, w środę 28 kwietnia, będzie gościem portalu Radomsko24.pl, w programie „Staszczyk niezależnie”. Początek o godz. 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk zhp radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE