Harcerskie lato w pełni

Harcerskie lato w pełni

Wakacyjne obozy dla harcerzy już się rozpoczęły. W tym roku harcerze z Hufca Radomsko zorganizowali dwa obozy letnie.

Na pierwszy obóz harcerze wyjechali  już 30 czerwca do miejscowości Wilcze. Będą tam wypoczywać do 16 lipca. Na obozie przebywa 240 harcerzy, między innymi  z VII „Dębowego” Szczepu, XV „Błękitnego” Szczepu, XIII „Czarnego” Szczep, XL Szczepu „Czerwone Berety”, 12 DH „Zodiak”, 12 GZ „Gwiezdne Ludki”. Ostatni obóz w tym miejscu odbył się 10 lat temu.

Jak poinformował naszą redakcję komendant hufca hm. Piotr Jaworski w tym roku, dzięki porozumieniu wszystkich szczepów z Radomska udało się go reaktywować.

Drugi obóz dla XVI Szczepu „Hubalczyków” oraz Szczepu Drużyn Środowiskowych z Kamieńska, wyjedzie do Kokotek w terminie 8–21 lipca. I na niego pojedzie 40 harcerzy.

W swojej bazie obozowej w Białym Brzegu w okresie wakacyjnym harcerze będą gościć 700 druhów z hufców z Bełchatowa, z Piotrkowa Trybunalskiego, z Piastowa, z Końskich, z Katowic, z Tarnowa oraz ZHR z Krakowa i ZHR z Wrocławia.

Również w okresie wakacyjnym hufiec z Radomska wysyła jedną drużynę, 40-osobową na Zlot ZHP na wyspę Sobieszewskiej w Gdańsku. Będą oni reprezentować Hufiec Radomsko. Wyjazd organizowany jest w okresie od 6 do 16 sierpnia. Łączna liczba osób na zlocie będzie liczyć 10 tysięcy harcerzy.

Więcej o:
zhp hufiec radomsko zhp radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE