Dobiegła końca I Radomszczańska Kampania Przeciwdziałania Przemocy. Jej ostatnim elementem w piątkowe popołudnie był happening oraz Forum Środowisk Kobiecych.
Dobiegła końca I Radomszczańska Kampania Przeciwdziałania Przemocy. Jej ostatnim elementem w piątkowe popołudnie był happening oraz Forum Środowisk Kobiecych. Głównym organizatorem była Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
W centrum miasta przedstawiciele MKRPA, członkowie organizacji pozarządowych oraz wychowawcy i młodzież z Ośrodka Wspierania Rodziny, rozdawali mieszkańcom Radomska, ulotki tematyczne, poradniki osób pokrzywdzonych oraz przypinali białą wstążkę - symbol Międzynarodowego Dnia Walki z Przemocą Wobec Kobiet, który przypada na 25 listopada.
- Cel akcji to dostarczenie mieszkańcom miasta ulotek, książek z adresami, numerami telefonów (instytucji pomagających ofiarom przemocy - red.). Informacje te może ktoś wykorzysta w swoim życiu - mówi Elżbieta Chybalska z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Elżbieta Chybalska z MKRPA opowiada o założeniach happeningu w ramach I Radomszczańskiej Kampanii Przeciwdziałania Przemocy
Natomiast Forum Środowisk Kobiecych, odbyło się w Miejskim Domu Kultury. Celem Forum była wymiana doświadczeń i dyskusja na temat praw kobiet. Spotkanie to było bodźcem do aktywniejszych działań na poziomie lokalnym. Gościem specjalnym Forum była Urszula Nowakowska, szefowa Centrum Praw Kobiet. Zwróciła uwagę na problem przemocy domowej oraz przemocy wobec kobiet. - Problem przemocy domowej, rodzinnej jest ogromny. Różne dane mówią, że co trzecia kobieta w Polce doznaje przemocy: fizycznej, seksualnej ale również przemocy psychicznej czy ekonomicznej - podkreśla Urszula Nowakowska. - Do Centrum Praw Kobiet zgłasza się wiele kobiet. Pomagamy zarówno pod względem prawnym jak i psychologicznym - dodaje.
Na zakończenie Forum odbył się panel dyskusyjny o roli mężczyzn w przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet.
Patronat medialny nad Kampanią objął portal Radomsko24.pl