Happening antysmogowy uczniów ZSP1 w Radomsku

Happening antysmogowy uczniów ZSP1 w Radomsku

„Z twojego komina do naszych płuc” pod takim hasłem odbył się happening uczniów popularnego „Mechanika” czyli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku. Był on podsumowaniem projektu realizowanego w tej szkole w ciągu ostatniego miesiąca.

Wcześniej zrealizowano lekcje, przygotowano plakaty, prezentacje dotyczące przyczyn i skutków smogu. Analizowano wyniki wskazań czujników smogu oraz jego wpływu na nasze zdrowie.

W piątek, 22 listopada młodzież wyszła na ulice. Transparenty, ulotki, koszulki z treściami antysmogowymi miały zwrócić uwagę mieszkańców Radomska na istniejący u nas problem. Młodzież, rozdając ulotki dużo mówiła o właściwym sposobie palenia w piecu, czyli o metodzie rozpalania „od góry”, która daje korzyści ekologiczne, ale również ekonomiczne.

Jak się okazało część naszego społeczeństwa zna już tę metodę, stosuje ją oraz propaguje wśród swoich znajomych. Niektórzy zaś usłyszeli o niej po raz pierwszy i z zainteresowaniem wysłuchali informacji od uczniów. Byli też i tacy, którzy nie dali się przekonać, co świadczy o tym, że potrzeba edukacji mieszkańców naszego miasta w tym zakresie nadal istnieje.

Czytaj więcej: Zobacz jak prawidłowo palić w piecu

A także: Pokaz ekologicznego palenia w piecu

Więcej o:
happenig uczniów mechanika w radomsku happening antysmogowy radomsko zsp 1 radomsko smog radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE