Happening antysmogowy

Happening antysmogowy Fot. Starostwo Powiatowe

Młodzież ucząca się w szkołach podlegających powiatowi radomszczańskiemu zaprotestowała w czwartek (22 marca) przeciwko smogowi. Happening zamyka działania Powiatu Radomszczańskiego, w ramach akcji edukacyjnej "Radomszczański nie dymi!".

Smog nas truje, a nikt nie reaguje!, Nie pozwólcie, aby nasza przyszłość poszła z dymem!, Nie pal w piecu byle czego, zrób dla świata coś dobrego! To jedne z nielicznych haseł, jakie znalazły się na transparentach, uczestników protestu smogowego.

Miejsce happeningu oraz czas były nieprzypadkowe. Radomszczańska młodzież spotkała się w Parku Świętojańskim, skąd z wyruszyła na pobliskie targowisko. To właśnie w czwartek zjeżdżają tu na zakupy mieszańcy całego powiatu. Rozdawali maski, ulotki czystego ogrzewania oraz broszury wydane w ramach kampanii. Jak sami przyznają, reakcje na ogół były przyjazne i mieszkańcy z ciekawością pytali, o co chodzi, choć niestety zdarzali się i tacy, których — to, czym oddychamy — nic nie obchodzi. Co ważne, uczniów szkół ponadgimnazjalnych można było spotkać w całym Radomsku.

Projekt współfinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu pn. „Edukacja ekologiczna mieszkańców województwa łódzkiego – edycja 2017”. Wartość projektu to 69 475 zł.

info: starostwo powiatowe

Więcej o:
smog smog radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE