Haft komputerowy - jakie są jego zalety?

Haft komputerowy - jakie są jego zalety?

To jedna z najpopularniejszych metod znakowania odzieży. Wykorzystują ją firmy, organizacje pozarządowe i osoby prywatne. Co wpływa na jej uznanie i czy faktycznie warto zainwestować pieniądze w odzież z haftem komputerowym? W tym artykule zdradzamy tajniki związane z tą technologią. Sprawdź, czym różni się od innych metod nadruku i jak dbać o efekt, by był taki, jak tuż po odebraniu go z hafciarni.

Haft komputerowy - jak wygląda jego trwałość?

Hafciarka wyszywa wzór, dokładnie odwzorowując ją z pliku graficznego. Wykorzystuje mocne nici, które ściśle przylegają do tkaniny. Nie ryzykujesz, że motyw zacznie się kruszyć lub ścierać. Nie martwisz się również o to, że zblaknie. Jeśli zdarzy Ci się nim o coś zahaczyć i faktycznie uszkodzić, bardzo szybko możesz to naprawić. To jedna z najsolidniejszych metod spośród wszystkich dostępnych na rynku. Polecamy także naszywki, które dają się spersonalizować pod konkretne potrzeby. Wykonasz na nich imiona przedszkolaków, logo firmy i okolicznościowe grafiki.

Haft komputerowy - od czego zależy cena?

Koszty zależą od stopnia skomplikowania wzoru i liczby kolorów. W pierwszym przypadku do ceny doliczyć musisz opłatę za wykonanie szablonu. To właśnie z niego wykonasz nieskończoną liczbę wzorów tej samej wielkości. Czyli płacisz raz i drukujesz tyle, ile chcesz. Kwota za szablon zależy od tego, jak bardzo masz rozbudowaną grafikę - czy jest to prosty napis, czy kilkuczęściowy logotyp. Ceny haftu różnią się też w zależności od wielkości wzoru, liczby miejsc w jakich ma się pojawić i kolorów.

Haft komputerowy - kiedy warto skorzystać z tej metody?

Do najważniejszych zalet haftu na ubraniach należy ich elegancki wygląd. Odzież znakowana tą metodą prezentuje się bardziej stylowo niż w przypadku sitodruku, DTG lub flexu. Trwałe haftowane nadruki sprawdzają się na odzieży pracowniczej. Koszulki polo dla pracowników restauracji czy recepcji stanowią dobry podkład pod haft. W przypadku załogi pracującej fizycznie również warto skorzystać z tej metody. Wyhaftowane logo na polarach, kurtkach i t-shirtach automatycznie podniesie jakość wizerunku Twojej firmy.

Jak dbać o ubrania z motywem hafciarskim?

Musisz wziąć pod uwagę właściwości nie tylko znakowania, ale i samej tkaniny. Sprawdź dokładnie na metce, jakie są zalecenia producenta. Jeśli chodzi o zdobienie, to spokojnie wytrzymuje ono pranie w pralce w standardowych temperaturach (np. 40 stopni). Prasuj na lewej stronie, dzięki czemu wzór nie straci swojego kształtu - nie spłaszczy się i nie rozejdzie.

Tak naprawdę niewiele istnieje czynników, mogących mieć szkodliwy wpływ na jego wygląd. Stąd też tak duża popularność tej metody w przypadku odzieży dla pracowników, szczególnie narażonej na uszkodzenia mechanicznej, jak np. wycieranie.

Haft komputerowy - czy jest możliwy na własnych tekstyliach?

Chcąc wykonać haft komputerowy na odzieży, wcale nie musisz kupować nowych ubrań. Masz ulubioną koszulkę albo bluzę, które planujesz ozdobić w oryginalny sposób? A może podarować bliskiej osobie prezent w postaci spersonalizowanej czapki? W Firmowych Ciuchach istnieje możliwość haftowania na ubraniach i akcesoriach klienta.

Jeśli wolisz zamówić odzież specjalnie pod haft, skorzystaj z oferty sklepu. Znajdziesz tutaj ubrania na co dzień, odzież ochronną i roboczą, ręczniki i torby. Przy każdym produkcie widnieje informacja, jaki rodzaj znakowania jest na nim możliwy. Dzięki temu od razu wiesz, która koszulka wytrzyma mocny ścieg haftu.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE