Grupa „Rowerowo.pl” zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy

Grupa „Rowerowo.pl” zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy Fot. arch. redakcji

Członkowie radomszczańskiej grupy „Rowerowo.pl” zapraszają wszystkich chętnych na wspólny wyjazd do Częstochowy w ramach XVI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 10 lipca 2021 r.

- Spotykamy się tradycyjnie na Placu 3 Maja w Radomsku (koło fontanny) o godzinie 5.15. Po krótkim przywitaniu wyruszamy w trasę. Tym razem do Częstochowy pojedziemy nieco zmienioną trasą, aby ominąć zatłoczoną DK91. Wyjeżdżamy w kierunku Częstochowy ulicą Piłsudskiego, a dalej poprzez Szczepocice, Lgotę Małą, Nieznanice, Przybyłów, Konin dojeżdżamy pod kościół w Rędzinach. Dalej już tradycyjnie wjedziemy ulicą Warszawską do Częstochowy – mówi Marcin Pachniewicz z Rowerowo.pl.

PROGRAM PIELGRZYMKI W CZĘSTOCHOWIE:

9:00 – zawiązanie wspólnoty w katedrze

9:30 – wspólne zdjęcia na schodach i po błogosławieństwie przejazd Aleją Najświętszej Marii Panny

10:30 – powitanie pielgrzymów na Jasnej Górze

11:30 – Msza Święta

13:00 – przejście pielgrzymów przed obraz Matki Bożej

13:30 – czas wolny na posiłek i regenerację sił

15:00 – planowany odjazd w drogę powrotną (przez Kościelec, Borowno, Zdrową, Szczepocice)

Około godz. 19:00 – planowany przyjazd do Radomska

- Wszystkich uczestników proszę o zabranie koszulek z logo Radomska lub innych białych, które będziemy mogli założyć na czas wspólnego przejazdu. Przypominam o tym, że uczestniczymy w pielgrzymce na własną odpowiedzialność. Proszę o zabranie podstawowego zestawu naprawczego z odpowiednią dętką, a rower, którym będziemy się poruszać, musi być sprawny technicznie. Ponadto zabieramy niezbędną ilość napojów i żywności. Zalecamy zawarcie dodatkowego indywidualnego ubezpieczenia dla rowerzystów – mówi Marcin Pachniewicz.

Więcej o:
radomsko rowery rowerowo.pl pielgrzymka częstochowa
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE