Greta Thunberg odwiedziła gminę Kleszczów

Greta Thunberg odwiedziła gminę Kleszczów Fot. wikipedia.org

Nastoletnia, szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg odwiedziła gminę Kleszczów. Jak informuje portal ddbelchatow.pl, pojawiła się w otoczeniu ekipy filmowej m.in. na tarasie widokowym w gminie Kleszczów.

Greta Thunberg przyjechała do Polski niespodziewanie. Cel wizyty wzbudzającej wiele kontrowersji młodej aktywistki ze Szwecji nie jest znany. 17-latka, oprócz gminy Kleszczów, odwiedziła również Gdańsk. Na facebookowym profilu Grety Thunberg nie ma żadnej wzmianki o powodach wizyty. Można jedynie przypuszczać, że w niedługim czasie będzie można zobaczyć Elektrownię i Kopalnię Bełchatów w tle przemawiającej Gerty Thunberg na jednym z jej materiałów wideo.

Greta Thunberg w sierpniu 2018 roku rozpoczęła protest pod budynkiem szwedzkiego parlamentu, przeciwko zmianom klimatu wynikającym z działalności człowieka. Jest inicjatorką Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. w 2019 roku otrzymała tytuł Człowieka Roku Magazynu „Time”. Była też nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla, której ostatecznie nie otrzymała. 

Więcej o:
greta thunberg gmina kleszczów wizyta
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE