Gratulacje! Alicja Szydziak i Michał Wiśniewski z „elektryka” finalistami Olimpiady Wiedzy o Mediach

Gratulacje! Alicja Szydziak i Michał Wiśniewski z „elektryka” finalistami Olimpiady Wiedzy o Mediach Fot. Klaudia Gajda

W marcu odbył się centralny etap Olimpiady Wiedzy o Mediach – Alicja Szydziak i Michał Wiśniewski – uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku zostali jego finalistami. Nagrodą w Olimpiadzie były indeksy na 16 polskich uczelni wyższych.

W Olimpiadzie udział brało 500 uczestników. Do finału zakwalifikowano 150 osób. Rozdano 72 indeksy do 16 wybranych szkół wyższych w Polsce. Alicję Szydziak i Michała Wiśniewskiego – uczniów Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku do Olimpiady przygotowała polonistka Aneta Jędrzejczyk.

- Ja dotarłem aż do samego finału – najpierw trzeba było przejść etap szkolny, następnie wojewódzki i później centralny. Na koniec był test składający się z około 40 pytań, przeprowadzony został on-line. Jestem w klasie maturalnej, więc ten indeks z pewnością może mi się przydać – mówił Michał Wiśniewski, uczeń ZSE-E w Radomsku.

Olimpiada Wiedzy o Mediach organizowana jest przez Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. Tematyka Olimpiady obejmuje treści dotyczące historii i zasad funkcjonowania mediów. Celem Olimpiady jest: popularyzacja wiedzy z zakresu nauki o mediach w społeczeństwie. Promocja edukacji medialnej, świadomego odbioru i współuczestnictwa w komunikacji społecznej a także doskonalenie umiejętności samodzielnego dokonywania analiz i ocen dotyczących przekazów medialnych na podstawie posiadanych informacji.

- Cieszę się, że udało się wygrać indeks. Nie spodziewałam się tego. W trakcie przygotowań do Olimpiady czytałam książki o mediach, ale najwięcej informacji uzyskałam przeglądając Internet – mówi Alicja Szydziak, uczennica „elektryka”.

Więcej o:
zse-e w radomsku elektryk radomsko olimpiada radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE