Gość ze Szwecji w Szpitalu Powiatowym

Inger Bodin, dyrektor ds. personalnych trzech szwedzkich szpitali, gości na czterotygodniowym stażu w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Inger Bodin, dyrektor ds. personalnych trzech szwedzkich szpitali, gości na czterotygodniowym stażu w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.
foto: starostow powiatowe
Szpital Powiatowy w Radomsku jest członkiem Polskiej Federacji Szpitali, której głównym celem jest reprezentowanie interesów szpitali w niej zrzeszonej na krajowym oraz międzynarodowym rynku ochrony zdrowia. Nasz szpital był jednym z pierwszych szpitali, które weszły w skład Federacji, a dyrektor Radosław Pigoń jest członkiem Rady Naczelnej Polskiej Federacji Szpitali.

Dzięki współpracy z Europejską Federacją Szpitali HOPE Szpital Powiatowy w Radomsku uczestniczy w Programie HOPE Exchange. W ramach tego programu czworo dyrektorów szpitali z krajów Unii Europejskiej odbywa staż w szpitalach w Polsce (w placówkach w Warszawie, Krakowie, Chorzowie i w Radomsku), zapoznając się z organizacją służby zdrowia w Polsce. Wiodącym tematem tegorocznej edycji programu jest: „Bezpieczeństwo pacjenta w praktyce – jak zarządzać ryzykiem w celu poprawy jakości i bezpieczeństwa hospitalizacji pacjenta w Europie”. Dyrektor Bodin, po odbyciu stażu w polskim szpitalu, weźmie udział w konferencji podsumowującej program w Hadze.

Dyrektor Inger Bodin chwali organizację radomszczańskiego szpitala, podkreślając jej nowoczesny wygląd i wyposażenie. Podczas pierwszych dni pobytu dyrektor Bodin nie tylko poznawała funkcjonowanie polskiej służby zdrowia, ale i odpowiadała na pytania dotyczące rozwiązań obowiązujących w tym zakresie w Szwecji. Inger Bodin uczestniczyła w posiedzeniu Zarządu Powiatu Radomszczańskiego w dniu 15 maja, opowiadając nie tylko o celach programu HOPE Exchange, ale również dzieląc się swoim wrażeniami z pobytu w Radomsku. Dziennikarze lokalnych mediów spotkali się w dyrektor Bodin 17 maja w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

- Wybór szpitala w Radomsku do grona polskich placówek goszczących uczestników programu HOPE Exchange nie jest przypadkowy. To dla nas duże wyróżnienie, ale i wyraz uznania dla naszej pracy – wyjaśnia dyrektor Radosław Pigoń. - Dla Szpitala Powiatowego w Radomsku to również ogromna promocja, ponieważ informacja o naszej działalności pojawi się w czasopismach branżowych oraz  biuletynach informacyjnych HOPE - organizacji skupiającej w Unii Europejskiej ok. 80% łóżek szpitalnych

Więcej o:
szpital powiatowy wizyta ze szwecji starostwo powiatowe powiat radomszczański
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE