Górę Kamieńsk zdominują biegacze

Górę Kamieńsk zdominują biegacze Fot. organizatorzy

Trzecia edycja letniej odsłony Ultra Kamieńsk odbędzie się w niedzielę 6 sierpnia. Na starcie górskiego biegu ultra w centralnej Polsce stanie rekordowa liczba ponad 300 zawodników z całej Polski. Trasa zawodów jak co roku wytyczona została na terenie Góry Kamieńsk położonej na obszarze gminy Kamieńsk. Zawodnicy do wyboru mają dwa dystanse: 25 km i 50 km.

- Cieszy nas co raz większe zainteresowania naszą imprezą, w tym roku zapisy zamknęły się na trzy tygodnie przed zawodami. Na liście startowej są zarówno doświadczeni „ultrasi”, zwycięzcy biegów górskich, jak i debiutanci co pokazuje, że bieg na Górze Kamieńsk jest dla wszystkich - mówi Bartłomiej Sobecki pomysłodawca Ultra Kamieńsk.

Listy startowe do 3. Ultra Kamieńsk zamknęły się ponad 3 tygodnie temu, ale to nie oznacza, że nie można się jeszcze zapisać do zawodów. Organizatorzy przygotowali dodatkową pulę 20 miejsc, które dostępne będą w biurze zawodów w dniu biegu.

Organizatorem Ultra Kamieńsk jest firma inesSport, a współorganizatorami OSIR Góra Kamieńsk oraz Aktywni Kamieńsk. Honorowy patronat nad Ultra Kamieńsk objął Burmistrz Kamieńska, Bogdan Pawłowski oraz Starosta Powiatu Radomszczańskiego – Andrzej Plutecki.

Program zawodów:

7.00 – otwarcie biura zawodów

8.45 – zamknięcie biura zawodów

9.00 – odprawa dla zawodników

9.30 – start Ultra Kamieńsk

~11.40 – pierwszy zawodnika na mecie 25 km

~14.00 – pierwszy zawodnik na mecie 50 km

Więcej o:
ultra kamieńsk bieg kamieńsk góra kamieńsk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE