Gomunice gotowe na 30. Finał WOŚP

Gomunice gotowe na 30. Finał WOŚP

„Przejrzyj na oczy!” - pod tym hasłem jubileuszowy Finał WOŚP będzie wspierać potrzebujących. Zapał w akcji czuje szczególnie Sztab w Gomunicach. Ze względu na panującą pandemię Mały Finał organizowany przez gomunicki Sztab odbędzie się w nieco zmienionej formie. Oprócz zbiórki datków - występy artystyczne młodych i starszych pokoleń, pokazy sportowe, kawiarenka, sprzedaż gadżetów, aukcje oraz tradycyjny taniec belgijski.

Podczas 30. Finału to wzrok jest głównym tematem, a jednocześnie najważniejszym zmysłem człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje. Podczas styczniowej kwesty przedstawiciele WOŚP mają szansę to zmienić.

- Pomimo utrudnień związanych z Covid-19 tym razem nie odpuszczamy, mamy jubileusz WOŚP i chcemy uczcić również nasz gomunicki – w zeszłym roku minęło 10 lat odkąd utworzyliśmy Sztab po raz pierwszy! Oczywiście nie wiemy jak sytuacja będzie wyglądać w styczniu, ale mamy nadzieję, że jako zgrany zespół zagramy bez podziałów, bezpieczni, zdrowi i uśmiechnięci. Wszyscy czekają na dobre i szybkie leczenie a szpitale na wsparcie, w końcu tylko to się liczy - powiedziała Justyna Marusińska, szefowa gomunickiego sztabu, który wspiera zbiórkę także w pobliskim Kamieńsku i Dobryszycach.

Pozytywnie nakręceni

Za niecałe dwa miesiące 40 wolontariuszy wyruszy na ulice pobliskich miejscowości, by kwestować w szczytnym celu: dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Kwestujący to głównie uczniowie miejscowych szkół, którzy rokrocznie z wielką ochotą dzielnie zbierają datki do puszek.

- Współpracujemy z Kamieńskiem, mamy większą liczbę wolontariuszy, których mogliśmy sprawnie i szybko zarejestrować, a można się było do nas zgłosić przez internet wypełniając odpowiedni formularz. Z tej okazji, jak w zeszłym roku, Fundacja WOŚP zaprosiła nas do swojej siedziby po odbiór identyfikatorów już 10 grudnia. A tam czekała na nas mała niespodzianka... - relacjonuje dalej Marusińska.

- Spotkaliśmy dyrygenta całej Orkiestry, Jurka Owsiaka! W ten sposób uzbrojeni w puszki, identyfikatory, gadżety i sympatię płynącą od samego Jurka - jesteśmy zwarci i gotowi! Śledźcie nasz profil na Facebooku! Bądźcie z nami na bieżąco! – entuzjastycznie zakończyła szefowa sztabu, Justyna.

Atrakcje Małego Finału

W przypadku tradycyjnej imprezy zamkniętej Mały Finał będzie miał miejsce na hali sportowej w Gomunicach. Podczas trwania wiele wydarzeń dla najmłodszych i tych starszych sympatyków orkiestrowej atmosfery. W planach dużo muzyki, śpiewu, tańca i fizycznych aktywności, ale także lokalne rękodzieło, kawiarenka (na hali w Gomunicach oraz na placu Wolności w Kamieńsku), kiermasz najrozmaitszych gadżetów i tradycyjne Światełko do Nieba przy hali w Gomunicach. Przy organizowaniu Finału w formie hybrydowej Mały Finał ponownie, jak w tym roku, będzie relacjonowany na żywo w sieci ze studia w Sztabie, któremu towarzyszyć będzie kiermasz przed budynkiem szkoły w Gomunicach.

Choć sponsorzy sami zgłaszają się do Sztabu to osoby związane z jego działalnością wciąż szukają następnych, którzy mogą wspomóc w organizacji wydarzeń dostarczając materiały i gadżety – które z kolei trafią na kiermasz.

Podczas kwesty tradycją stał się terminal do kart płatniczych oraz eSkarbona Sztabu dzięki czemu datki zbierano również bezgotówkowo. Oprócz elektronicznych form funkcjonują także skarbony stacjonarne w Gomunicach: Urząd Gminy, Gminna Biblioteka Publiczna oraz jej Filia w Chrzanowicach, Zakład Fryzjerski „Filipina”, a także w Urzędzie Miejskim w Kamieńsku.

Dziesięć lat kwesty w Gomunicach

Ubiegłe lata gromadziły sporą publiczność rozświetlając zimowe stycznie wesołą i gorącą imprezą, która zdążyła wpisać się w miejscowy koloryt. Miniony Finał to 23 tysiące 999 złotych 96 groszy zebrane w Gomunicach, co potwierdza gotowość do niesienia wsparcia i pomocy tej części powiatu radomszczańskiego w obliczu “wielkiej sprawy”. Integracja organizacyjna Gomunic i Kamieńska to pomyślna prognoza na zbliżający się Finał, a w efekcie - wyzwanie pobicia własnego rekordu. O tym, jak będzie tym razem, dowiemy się już 30 stycznia, kiedy w całej Polsce, a szczególnie w Gomunicach i Kamieńsku rozgrzeją się wszystkie serca.

Na przestrzeni 10 lat działalności Sztabu w Gomunicach zebrano 154 tysiące 589 złotych 94 grosze.

Więcej o:
wośp wośp 2022 wośp gomunice sztab wośp gomunice wośp 2022 gomunice
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE