Gomunice: 72-letni myśliwy z promilami. Zatrzymał go policjant z Warszawy

Gomunice: 72-letni myśliwy z promilami. Zatrzymał go policjant z Warszawy Fot. KMP Piotrków Tryb.

3 promile alkoholu wydmuchał w policyjny alkomat 72-letni kierowca, który został zatrzymany w Gomunicach. Do zdarzenia doszło w środę, 3 listopada przed godz. 16.00.

Pracujący na co dzień w Komendzie Stołecznej Policji w Warszawie funkcjonariusz jechał Drogą Krajową 91. W Gomunicach, jadące z naprzeciwka suzuki nagle skręciło wprost na jego pas.

Funkcjonariusz, który w chwili zdarzenia był po służbie, podejrzewał, że kierowca może być pijany. Pojechał za nim i zaobserwował, że pojazd ten jedzie od lewej do prawej krawędzi jezdni. Policjantowi udało mu się zatrzymać suzuki i zabrać kierowcy kluczyki.

Za kierownicą pojazdu siedział 72-letni mieszkaniec Gomunic. Mężczyzna w policyjny alkomat wydmuchał 3 promile alkoholu. Powiedział funkcjonariuszom, że był z wizytą u kolegi mieszkającego na terenie powiatu piotrkowskiego i troszkę wypili. Myślał, że uda mu się dojechać do domu. Teraz stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz utrata prawa jazdy.

Dodatkowo, policjanci ustalili, że 72-latek jest myśliwym i ma w domu kilka jednostek broni. W związku z tym, funkcjonariusze rozpoczęli procedurę cofnięcia pozwolenia na broń myśliwską dla mężczyzny.

Więcej o:
gomunice pijany kierowca zatrzymanie policja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE