Gminne Święto Plonów w Kleszczowie

Gminne Święto Plonów w Kleszczowie Fot. UG Kleszczów

Po dwuletniej przerwie, spowodowanej covidowymi ograniczeniami, Dożynki Gminne znów odbędą się w Kleszczowie w formie imprezy plenerowej. 21 sierpnia.

Zgodnie z tradycją dożynkową uroczystość rozpocznie dziękczynna Msza Święta. Odbędzie się ona na terenie zadaszonego, sezonowego lodowiska w kompleksie SOLPARK. Tu nastąpi poświęcenie chlebów i wieńców, odbędzie się również ceremonia przekazania chleba przez starostów dożynek gospodarzowi uroczystości czyli wójtowi gminy. Tę część gminnego święta zakończy występ Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”. Wykonawcy programu „Folkowe Refleksy” zaprezentują oryginalną interpretację folkloru z różnych regionów Polski.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpocznie się festynowa część dożynkowego święta. Wykonawcy będą występować na scenie ustawionej w południowej części parkingu w sąsiedztwie SOLPARKU (to miejsce, w którym była ustawiona scena podczas majowego święta Gminy Kleszczów).

Dożynki w Kleszczowie będą okazją do obejrzenia następujących wykonawców:

Zespół MEJK – 4-osobowa grupa z wokalistką Elwirą Mejk jako pierwszy wylansowała przebój z gatunku disco polo „Dla Ciebie”. Później zespół zmienił styl na pop, by ostatecznie prezentować muzykę dance, która znakomicie przyjęła się w klubach czy dyskotekach. Zespół wykorzystuje też aranżacje znanych zespołów zagranicznych, pisząc do nich własne słowa.

Zespół Pieśni i Tańca „ANILANA” im. Leszka Woszczyńskiego powstał w Łodzi w 1970 roku. Inicjatorem utworzenia zespołu i pierwszym opiekunem z ramienia fabryki Zakłady Włókien Chemicznych „Chemitex – Anilana”. był znany w Łodzi animator kultury Daniel Gerber. Swój bogaty i zróżnicowany repertuar zespół „Anilana” prezentuje w Polsce oraz na scenach zagranicznych. Jest uczestnikiem prestiżowych imprez krajowych i międzynarodowych.

SKOLIM (Konrad Skolimowski) – wokalista disco polo. Jego piosenka zatytułowana „Wyglądasz idealnie” stała się hitem tegorocznego lata. Fani doskonale znają takie jego przeboje, jak „Całuj mnie” czy „Moja Dama”. Skolim jest również aktorem, znanym m.in. z roli Patryka w serialu „Barwy szczęścia”.

SHANGUY – wokalistką tego francusko-włoskiego zespołu jest Shady Cherkaoui. Single Shanguy pokryły się w Polsce platyną już pięciokrotnie. Utwór „La Louze” był najczęściej granym utworem w polskich radiach w roku 2018.

TYMEK (Tymoteusz Bucki) – polski artysta, piosenkarz, autor utworów muzycznych i tekstów, producent muzyczny oraz kompozytor. Jego płyty oraz utwory wielokrotnie osiągały status platynowych i diamentowych płyt. Sprzedał już w Polsce ponad 60 tys. egzemplarzy swoich albumów.

Plakat z programem Dożynek Gminnych został przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczowie.

Więcej o:
kleszczów święto gmina kleszczów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE