Gmina Kleszczów dofinansuje kolejne inwestycje w sąsiednich samorządach

Gmina Kleszczów dofinansuje kolejne inwestycje w sąsiednich samorządach Fot. UG Kleszczów

Rada Gminy Kleszczów na posiedzeniu zwołanym 21 sierpnia podjęła szereg uchwał, dotyczących przyznania dofinansowania do różnych przedsięwzięć inwestycyjnych, realizowanych przez trzy gminy z powiatu bełchatowskiego. Dofinansowanie z utworzonego przez Gminę Kleszczów Solidarnościowego Funduszu Rozwoju Lokalnego przyznane zostało na podstawie złożonych wcześniej wniosków samorządów tych gmin.

Jest ono szczególnie ważne w tym okresie, kiedy samorządy doświadczają spadku dochodów własnych, a zarazem musiały zwiększyć wydatkowanie pieniędzy na „antycovidowe” działania, służące m.in. wsparciu lokalnych przedsiębiorców.

Oto szczegóły dofinansowania udzielonego przez kleszczowską Radę Gminy:

Gmina Rusiec:

- przebudowa sieci wodociągowej w miejscowości Rusiec przy ul. Mickiewicza - 30 tys. zł,
- rozbudowa sieci wodociągowej w miejscowości Maliniec - 30 tys. zł,
- przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Dąbrowa Rusiecka - 65 tys. zł,
- budowa bieżni sprinterskiej na terenie boiska sportowego w Ruścu - 24 552 zł.

Gmina Drużbice:

- modernizacja drogi gminnej w miejscowości Gręboszów - 170 tys. zł,
- budowa zbiornika retencyjnego wody pitnej o pojemności 100 m3 na terenie stacji wodociągowej w Wadlewie - 100 tys. zł,
- modernizacja drogi gminnej w miejscowości Depczyk - 80 tys. zł.

Gmina Kluki:

- przebudowa dróg wewnętrznych o długości 0,74 km w miejscowości Roździn - 100 tys. zł.

Warto wspomnieć, że jest to kolejna w tym roku pula uchwał dotyczących wsparcia z solidarnościowego funduszu. Podczas poprzedniej, czerwcowej sesji Rada Gminy Kleszczów przyznała dofinansowanie dla kilkunastu inwestycji, zaplanowanych przez samorządy Kamieńska oraz Dobryszyc. Kamieńsk otrzymał prawie 1,34 mln zł na remonty lub budowę 12 odcinków dróg, modernizację budynku po byłej szkole oraz budowę budynku gospodarczego przy Urzędzie Miejskim.

Z kolei pomoc finansowa dla gminy Dobryszyce (1,339 mln zł) została przeznaczona na modernizację lub remont trzech odcinków dróg, zakup i montaż nowoczesnych wodomierzy oraz na budowę parkingu przy Szkole Podstawowej w Bloku Dobryszyckim.

Podczas sierpniowego posiedzenia Rada Gminy Kleszczów na wniosek wójta postanowiła ponadto pomóc finansowo pięciu gminom podkarpackim, które ucierpiały w wyniku gwałtownych opadów deszczu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach czerwca br. Jednakowe wsparcie w kwotach po 100 tys. zł na usuwanie szkód, jakie wyrządził żywioł, otrzymają samorządy Brzozowa, Rymanowa, Dynowa, Hyżnego oraz Tyczyna.

Finansowe wsparcie z Gminy Kleszczów, przeznaczone na realizację robót budowlanych oraz zakup wyposażenia w szkołach, trafi też do Powiatu Bełchatowskiego. Przyznano je na następujące przedsięwzięcia:

- modernizacja sanitariatów w budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Bełchatowie - 148 tys. zł,
- zakup wyposażenia szatni w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Bełchatowie - 122 tys. zł,
- wykonanie dokumentacji na przebudowę sanitariatów i pomieszczenia natrysków przy sali gimnastycznej wraz z wymianą instalacji wodnej i kanalizacyjnej w budynku II Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie - 50 tys. zł,
- modernizacja istniejących schodów zewnętrznych w budynku II Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie - 150 tys. zł.

Więcej o:
kleszczów urząd gminy kleszczów
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE