Gmina Gidle. Nietrzeźwa matka i małe dziecko

14 grudnia 2014 roku policjanci zostali wezwani do jednego z domów w miejscowości Stęszów, gmina Gidle, gdzie pijana kobieta miała zajmować się swoim dzieckiem. Pod wskazanym adresem mundurowi zastali...

14 grudnia 2014 roku policjanci zostali wezwani do jednego z domów w miejscowości Stęszów, gmina Gidle, gdzie pijana kobieta miała zajmować się swoim dzieckiem.

Pod wskazanym adresem mundurowi zastali nietrzeźwą 25-latkę oraz innych uczestników libacji alkoholowej. Jak się okazało, pijana kobieta zabrała z domu półrocznego syna i poszła do sąsiadów spożywać alkohol. Po interwencji policjantów dzieckiem zajęła się trzeźwa 55 -latka.

Upojona alkoholem matka chłopca była wyraźnie niezadowolona z tego, że ktoś jej przeszkadza w biesiadowaniu. Ubliżała, wyzywała domowników, szarpała ich za ubrania. Ponadto, miała problemy z utrzymaniem równowagi i logicznym wytłumaczeniem swojego zachowania.

Policjanci zatrzymali 25 - latkę i osadzili w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta ta jest pozbawiona praw rodzicielskich względem jej starszego dziecka. 15 grudnia została przesłuchana i usłyszała zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia, przy czym ciążył na niej szczególny obowiązek opieki nad synem.

Za takie zachowanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Stan upojenia alkoholowego kobiety uniemożliwiał przeprowadzenie badania na zawartość tej substancji w wydychanym powietrzu.

na podstawie KWP Łódź

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE