Gm. Kodrąb: 18-latek ukradł w woj. opolskim motorower i przyjechał nim do domu

Gm. Kodrąb: 18-latek ukradł w woj. opolskim motorower i przyjechał nim do domu Fot. KPP Radomsko

Działania przedborskich policjantów doprowadziły do wytypowania a następnie zatrzymania 18-latka mieszkającego na terenie powiatu radomszczańskiego, który ukradł motorower na terenie województwa opolskiego i przyjechał nim do domu. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę kradzieży, który był jednocześnie osobą poszukiwaną oraz odzyskali jednoślad.

Do zatrzymania 18-latka doszło 1 grudnia 2021 roku na terenie działania Komisariatu Policji w Przedborzu. Kilka dni wcześniej mundurowi dowiedzieli się, że młodzieniec na stałe mieszkający w powiecie radomszczańskim uciekł z placówki szkolno – wychowawczej funkcjonującej na terenie województwa opolskiego i jest poszukiwany przez mundurowych.

- Przedborscy policjanci wytypowali miejsca, w których mógłby przebywać 18-latek. Na terenie jednej z posesji w gminie Kodrąb znaleźli poszukiwanego. Jak ustalili mundurowi, młodzieniec zaraz po ucieczce z ośrodka, tj. 28 listopada 2021 roku, ukradł motorower i przyjechał nim w rodzinne strony. Kiedy maszyna odmówiła posłuszeństwa porzucił ją na jednej ze stacji paliw. Policjanci zabezpieczyli jednoślad, który niebawem wróci do prawowitego właściciela – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Zatrzymany 18-latek podczas rozmowy z mundurowymi przyznał się do kradzieży. Po sporządzeniu dokumentacji młodzieniec został przekazany policjantom z Komisariatu Policji w Praszce.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy zapowiadają, że 18-latek będzie odpowiadał za inne przestępstwa, jakie popełnił na terenie powiatu radomszczańskiego.   

Więcej o:
policja przedbórz gmina kodrąb kradzież zatrzymanie motorower
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE