Gm. Gomunice: poszukiwany listem gończym zatrzymany z narkotykami

Gm. Gomunice: poszukiwany listem gończym zatrzymany z narkotykami Fot. KPP Radomsko

Policjanci z komisariatu w Kamieńsku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy jadąc samochodem, na widok radiowozu, chcąc uniknąć kontroli, wjechali do lasu. Okazało się, że posiadali przy sobie narkotyki. Wyszło też na jaw, że 31-letni pasażer poszukiwany był listem gończym w związku z popełnieniem wcześniej innych przestępstw.

W pierwszy dzień 2021 roku około godziny 10.00 policjanci z komisariatu w Kamieńsku patrolując teren gminy Gomunice zauważyli  volkswagena szarana, którego kierowca na widok oznakowanego radiowozu nagle skręcił w dukt leśny.

- Czujni stróże prawa natychmiast pojechali za oddalającym się pojazdem, który zatrzymali w miejscowości Karkoszki. Podczas legitymowania 30-letniego kierującego samochodem policjanci ujawnili przy nim ponad 6 gramów narkotyków takich jak marihuana i amfetamina. Kierowca był trzeźwy, ale badanie narkotesterem wykazało że 31-latek jest pod wpływem narkotyków. Podczas wykonywania czynności z pasażerem volkswagena, okazało się mężczyzna podawał fałszywe dane osobowe a gdy zorientował się, że będzie zatrzymany naruszył  nietykalność cielesną policjanta. Został  błyskawicznie obezwładniony. Policjanci ustalili jego prawdziwe dane osobowe. Był poszukiwany listem gończym w związku z wcześniej popełnionymi przestępstwami. Mężczyzna posiadał także przy sobie 45 gramów narkotyków – relacjonuje Włodzimierz Czapla z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Obaj podejrzani trafili do policyjnej celi. 2 stycznia usłyszeli prokuratorskie zarzuty.

- Wobec 30-letniego kierowcy szarana prokuratura zastosowała dozór policyjny. Poszukiwanemu listem gończym 31-latkowi prokuratura przedstawiła zarzuty posiadania narkotyków, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, niealimentacji oraz usiłowania kradzieży węgla z terenu jednego z radomszczańskich marketów budowlanych – wyjaśnia Włodzimierz Czapla.

W związku z tym, że mężczyzna ten posiadał narkotyki w warunkach recydywy grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Radomsku został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. 

Więcej o:
policja radomsko policja narkotyki list gończy zatrzymanie kamieńsk kamieńsk policja gmina gomunice
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE