Głosowanie zakończone. Trwa liczenie głosów [AKTUALIZACJA]

O godzinie 21.00 zakończyło się głosowanie w wyborach samorządowych 2014. Wkrótce przekonamy się, jak głosowali radomszczanie.

O godzinie 21.00 zakończyło się głosowanie w wyborach samorządowych 2014. Wkrótce przekonamy się, jak głosowali radomszczanie.

Frekwencja wyborców do godziny 17.30 wyniosła w naszym powiecie 47,13%. Największy procent wyborców do tej godziny poszedł do urn w gminie Masłowice (62,71%), najmniej - w Radomsku (37,53%).

 

O tym, kto będzie reprezentował obywateli we władzach samorządowych dowiemy się za kilkanaście godzin. Po przeliczeniu wszystkich głosów dowiemy się również, kto trafi do drugiej tury wyborów prezydenckich, lub kto wygra już w pierwszej turze.

 

W poszczególnych komitetach wyborczych rozpoczęły się natomiast wieczory wyborcze, podczas których lokalni politycy oczekują na pierwsze wyniki wyborów. 

 

21.30 PO oczekuje na wyniki wyborów w pubie Belfast

Po godzinie 20.00 w pubie Belfast rozpoczął się wieczór wyborczy Platformy Obywatelskiej. Zgromadzili się na nim kandydaci do Rady Miasta, Rady Powiatu oraz Sejmiku Wojewódzkiego. Robert Zakrzewski, kandydat PO na prezydenta miasta, tuż po ogłoszeniu ogólnopolskich wyników wyboru powiedział dla Radomsko24: 

 

- Jeśli chodzi o teren Radomska i powiatu, to mam nadzieję że Platforma Obywatelska wygra. Spotkania które odbywałem do tej pory przebiegały w bardzo przyjaznej, fajnej atmosferze, merytorycznie rozmawialiśmy o bolączkach miasta, o różnych rzeczach które należy jeszcze zrobić. Także myślę, że jeśli chodzi o całą kampanię, to nie mam sobie nic do zarzucenia, jeśli chodzi o atmosferę to była wspaniała. 

 

Krótka rozmowa z Robertem Zakrzewskim znajduje się pod artykułem.

 

21.45 Sympatycy Anny Milczanowskiej oczekują na wyniki w Restauracji ZODIAK

Członkowie KWW Anny Milczanowskiej oraz sympatycy obecnej Pani Prezydent rozpoczęli swój wieczór wyborczy o godzinie 21.00 w Restauracji ZODIAK. 

 

- W sztabie budujaca atmosfera. Jesteśmy dumni, że udało nam się poprowadzić pozytywną kampanię. Teraz czekamy na decyzję wyborców - mówi w oczekiwaniu na wyniki Anna Milczanowska. 

 

22.00 Nieoficjalne wyniki: W okręgu nr 10 (Sucha Wieś) najwięcej głosów do Rady Miejskiej zdobył Łukasz Więcek (PO). Z kandydatów na prezydenta najwięcej głosów otrzymała w lokalu wyborczym na ul. Strażackiej otrzymała Anna Milczanowska przed Robertem Zakrzewskim oraz Jarosławem Ferencem.

 

22.15 Nieoficjalne wyniki: W okręgu nr 20 (PSP 8) Radnym zostanie Paweł Kałdoński (PO), w okręgu nr 16 (ZSP 1) - Robert Lewandowski (KWW Anny Milczanowskiej)

 

22.20 Nieoficjalne wyniki: W lokalu wyborczym nr 10 (ZSG nr 4) najwięcej głosów na prezydenta miasta otrzymał Jarosław Ferenc. 

 

22.30 Nieoficjalne wyniki: W okręgu nr 4 (ZSG nr 5) wygrywa Anna Milczanowska przed Jarosławem Ferencem oraz Robertem Zakrzewskim. 

 

22.40 Nieoficjalne wyniki: z okregu nr 11 (PSP nr 3) do Rady Miejskiej dostanie się Beata Kowalska (RdR), która pokonała m.in. dotychczasową radną Edytę Sapis. 

 

23.00 Nieoficjalne wyniki: w okręgu nr 8 (I LO) radnym miejskim zostanie Marek Rząsowski (PO).

 

23.05 Nieoficjalne wyniki: W drugiej turze wyborów prezydenckich spotkają się najprawdopodobniej Anna Milczanowska oraz Jarosław Ferenc. 

 

23.10 Nieoficjalne wyniki: Z okręgu nr 4 (ZSG 5) radną zostanie Dorota Sujka (PO), z okręgu nr 15 (PP nr 1) - Paweł Pichit (PO). Do rady miejskiej nie wejdzie Jacenty Olszewski (KWW A. Milczanowskiej), dotychczasowy przewodniczący rady. 

 

23.13 Nieoficjalne wyniki: kolejnym radnym zostanie Artur Werner (RdR), który zwyciężył w okręgu nr 13 (Muzeum Regionalne).

 

23.15 Nieoficjalne wyniki: w okręgu nr 17 (Drzewniak) radną zostanie Katarzyna Wośko (KWW A. Milczanowskiej).

 

23.18 Nieoficjalne wyniki: W okręgu nr 14 (ZSG nr 2) radnym zostaje Zbigniew Piechowicz (KWW A. Milczanowskiej). 23.24 Nieoficjalnie wyniki: Wójtem gminy Radomsko został  ponownie Marian Zaborowski. 


23.25 Stowarzyszenie Razem dla Radomska wieczór wyborczy spędza w Restauracji Arkadia. 

Wśród obecnych tam osób znajduje się m.in. Jarosław Ferenc, kandydat stowarzyszenia na prezydenta miasta. 

 

- Jesteśmy spokojni o wynik, ja też jestem spokojny, spałem dobrze. Tak mi się wydaje, że w drugiej turze będę ja i pani Milczanowska. Liczymy też, że będziemy mieć więcej radnych niż do tej pory mieliśmy - teraz było ich 4. - mówi Jarosław Ferenc. 

 

23.30 Nieoficjalne wyniki: kolejni miejscy radni to Dariusz Kopeć (okręg nr 2, ZSG nr 3) oraz Jolanta Piechowicz (okręg nr 3, II LO) z KWW A. Milczanowskiej. Do rady nie dostała się dotychczasowa radna Ewa Drzazga z SLD

 

23.35 Nieoficjalne wyniki: do rady Miejskiej z listy PiS dostali się: Andrzej Kucharski (okręg nr 9, ZSG nr 4), Sławomir Kowalczyk (okręg nr 19, ZSG nr 7), Tadeusz Kubak (okręg nr 6, ZSG 1)

 

23.38 Nieoficjalne wyniki: kolejną miejską radną z ramienia PO będzie Magdalena Spólnicka (okręg nr 7, Bursa Szkolna)

 

23.40 Nieoficjalne wyniki: W radzie miasta po raz kolejny zasiądzie Jacek Gębicz z PO (okręg nr 21, PSP 5)

 

23.45 Nieoficjalne wyniki: w okręgu nr 18 (ZSG nr 6) radnym zostanie Andrzej Otoliński z PSL, który pokonał dotychczasowych radnych - Jadwigę Łysik (RdR) oraz Edwarda Szczerbińskiego (KWW A. Milczanowskiej)

 

23.50 Nieoficjalne wyniki Znamy już nazwiska 18 radnych (z 21). Rozkład sił w nowej radzie miejskiej: 7 mandatów - PO, 5 mandatów - KWW Anny Milczanowskiej, 3 mandaty - PiS, 2 mandaty - RdR, 1 mandat - PSL. 3 mandaty - ?

7.30 Nieoficjalne wyniki Grono radnych uzupełnili: Rafał Dębski (PO) z okręgu 1, Tomasz Kornacki (PO) oraz Grzegorz Skalik (KWW Anny Milczanowskiej) z okręgu 5.

W drugiej turze wyborów prezydenckich spotkają się  Anna Milczanowska i Jarosław Ferenc.

 

FOTOGALERIA

Na dziś kończymy nasz wieczór wyborczy. Zapraszamy na nasz portal w poniedziałek rano. 

Więcej o:
wybory2014 wybory samorządowe
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE