Głosowanie w wyborach parlamentarnych i referendum ogólnokrajowym

W niedzielę 15 października o godz. 7.00 rozpoczęły się wybory parlamentarne i referendum ogólnokrajowe. Wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów. Głosowanie przewidziano do godz. 21.00.

W Radomsku utworzono 24 Obwodowe Komisje Wyborcze ( w tym jeden w DPS i jeden w szpitalu powiatowym). Na chwilę pisania tego artykułu głosowanie w naszym mieście przebiega sprawnie. Nie ma informacji o złamaniu ciszy wyborczej.

Do lokalu wyborczego trzeba zabrać ze sobą dokument tożsamości. Dokument pozwoli członkom komisji na odnalezienie wyborcy i wydanie kart do głosowania. Jeśli wyborca będzie korzystał z zaświadczenia o prawie do głosowania, komisja dopisze go do spisu wyborców.

W lokalach wyborczych będą czekały trzy karty do głosowania. Jedna karta z zarejestrowanymi w danym okręgu kandydatami do Sejmu, druga z nazwiskami kandydatów do Senatu. Trzecia karta zawiera cztery pytania referendalne. Na każdej karcie znajdzie się informacja o sposobie głosowania.

O godz. 21.00 telewizje TVN, Polsat i TVP podadzą szacunkowe wyniki oparte na metodzie exit poll. Badanie przeprowadzi IPSOS.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
wybory 2023 wybory wybory radomsko okręg 10
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE